Hosty do hry dostala dvojnásobná přesilovka v polovině utkání a za stavu 4:2 bylo rázem drama. „Sešívaní" ale zápas v klidu dohráli do vítězného konce a zodpovědným výkonem už Třebíči nic nedovolili. „Výhra to byla i přes ty dva góly zasloužená," usmíval se trenér Jan Srdínko.

Slavia Praha - Třebíč 4:2

Branky: 2. Šafránek (Andres, Čermák), 7. Mikulík (Krstev, D. Hruška), 12. Markovič (Andrlík, Krstev), 20. Pavlin (Hraško, Jiránek) - 32. Podlipnik (Dolníček, Pokorný), 32. Wasserbauer (Podlipnik). Třetiny: 4:0, 0:2, 0:0.

Slavia: Hylák - Krstev, Andrlík, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička, Přindiš - Mikulík, Tuominen, D. Hruška - Robinson, Vas, Markovič - Andres, Šafránek, Čermák - Bahenský, Kašpařík, Jiránek.

Ostatní výsledky: Kladno - Havířov 4:2 (4:0, 1:1, 0:1), Benátky n. J. - Jihlava 3:2 (1:0, 1:0, 1:2), Kadaň - Č. Budějovice 3:4 (1:1, 2:2, 0:1), Prostějov - Most 2:1 (0:1, 2:0, 0:0), Přerov - Litoměřice 3:4 sn (0:3, 2:0, 1:0 0:0), Šumperk - Ústí n. L. 3:4 SN (1:0, 2:1, 0:2 0:0).

Střelec prvního gólu: Ve hře pět proti pěti jsme byli jasně lepší

Skvělou první třetinu proti Třebíči odstartoval už ve druhé minutě útočník David Šafránek, který zakončoval rychlou kombinaci celého útoku.

Výhra, ale nakonec komplikovanější, než se na začátku zdálo…

O utkání víceméně rozhodla první třetina. Říkali jsme si, abychom hlavně nedostali nějaké góly, neznervózněli a nedostali soupeře do hry. A to se přesně stalo. Byla tam taková dvě vyloučení, která jsme si měli odpustit, soupeř to dvakrát využil a dostal se zpět. Nakonec to tak jasný, jak to vypadalo na začátku, určitě nebylo.

Čtyřgólová smršť v první třetině to ale naštěstí zachránila. Všechno odstartoval ten váš už ve druhé minutě.

My jsem vždycky rádi, když dáme první gól, protože se nám to moc často nestává. (usmíval se) A ten můj gól, to byla práce celé lajny. Dával jsem to do prázdný, to už bych byl hlupák, kdybych to nedal.

Poté, co jste dostali ty dva góly, neměli jste v hlavách ten zápas s Prostějovem, kdy se prohrálo z 3:0 na 4:5?

Nabízelo se to, ale po tom zápase s Prostějovem jsme si řekli, že to musíme hned pustit z hlavy a vyvarovat se toho, prohrát vyhraný zápas.

Třebíč nakonec kromě těch dvou gólů z přesilovek už nedala nic.

Ve hře pět na pět jsme byli jasně lepší.

Do třetí třetiny jste to chtěli spíše dobránit nebo na ně naopak vlétnout a pátým gólem to rozhodnout?

Hlavně jsme si říkali, že když nedostaneme góla, tak neprohrajeme. Za stavu 4:2 jsme nechtěli moc riskovat a uhrát tu třetí třetinu na nulu.

Poslední týdny se Slavii daří spíše venkovní zápasy, že?

Nám hlavně spíše sedí zápasy s těmi lepšími týmy z horní poloviny tabulky, které přijedou hrát hokej, má to jinou kvalitu a hraje se nám lépe než proti tomu, kdy přijede soupeř, který postaví pět hráčů na modrou. Lepší je, když to má spád.

To se nabízí i srovnání posledních dvou domácích zápasů, s Budějovicemi a teď s Třebíčí. To bylo spíše o dobývání obrany, že?

Přesně tak. Doufám, že na to navážeme s Jihlavou a povede se nám to.

Na tabulku se teď kouká lépe, ztráta se dohnala a naopak třeba Jihlavu už máte pod sebou…

Je to dobře, že se stoupá tabulkou a děláme si lepší výchozí pozici pro play off.

Čtěte také: Slavia poprvé v sezoně porazila České Budějovice