Slunce pálilo do betonového plácku u letenského metronomu, ale účastníkům druhého ročníku turnaje to nikterak nevadilo a rvali se o každý míček. Někdy se souboje trošku přiostřily a došlo i na pár hádek a strkanic. Většinou se však chlapíci v kláních tři na tři chovali férově a užívali si pohodové atmosféry doprovázené komentářem televizního barda Michala Dusíka.

Podle složení některých mužstev se ukázalo, že Red Bull Urban Buly není jen záležitostí pro partičky amatérů. Na Stalinu zápolili extraligisté z Chomutova Chlouba, Štovíček či Chrpa. Až do finále svůj tým dotáhl Vojtěch Tomi, který loni působil ve Vítkovicích, a přípravu na novou sezonu si zpestřil také útočník Columbusu Lukáš Sedlák. Případným zraněním se nestresoval. "Něco se mi může stát i na přechodu, to nejde tak brát," řekl pětadvacetiletý hokejista.

Hlavní pozornost však byla upřena na Tomáše Hertla a jeho výběr, ve kterém se představil také Filip Chlapík či Jakub Krejčík. "Člověk si zavzpomíná na staré dobré časy, kdy jsme hrávali jen tak za barákem," prohlásil ambasador turnaje.

Vyšlápli si na Hertla

Na rozjezd se elitní čeští hráči postavili proti dvěma výběrům novinářů. Přestože forvard San Jose a jeho parťáci nebyli ve svém přirozeném prostředí na ledě s pukem, předvedli v exhibičním tempu své umění a oba soupeře deklasovali.

Čtyřiadvacetiletý útočník ukázal i na Stalinu, že si novou multimilionovou smlouvu u Sharks plně zasloužil. Bouřlivě oslavit nový kontrakt však nemohl. "Pořád jsem v přípravě, tak se musím krotit. Poseděl jsem jen s tátou a pár kamarády," vyprávěl.

V posledním zápase dne však Hertl a spol. narazili. Do cesty se jim v "superfinále" postavili Novas Bulls, kteří se k trofeji probojovali z brněnské kvalifikace a jejich jádro tvořili hokejbalisté v čele s mistrem světa Petrem Novákem. "V hokejbalu už mám něco odehráno, tady však míček poslouchá méně než ten náš plastový. Jsem hlavně rád, že jsem si zahrál s pohodovými kluky," usmíval Novák se po cenném vítězství 9:6 nad Hertlovým týmem.