Tři dny, dvě porážky a návrat na zem. "Vyhráli jsme v Chomutově a pak jsem přesně věděl, že přijde zápas, kdy nastoupíme proti Českým Budějovicím a budeme si myslet, že to všechno půjde samo, což se potvrdilo. Samo to nešlo a prohrálo se. Teď musíme zase zapnout," řekl Bednář.

Po neúspěchu s Budějovicemi prohrála Slavia i s Chomutovem. Vždy dala po jediné brance. "Kdybychom nebyli idioti, tak teď máme čtrnáct a možná i sedmnáct bodů. Když to přeženu - mohlo to být hotové. Máme hov*o a musíme zase fárat od nuly," doplnil rozzlobeně.

V žaludku mu ležely zejména první a třetí třetina. "Tam jsme nehráli. Nevím, jestli soupeř polevil a pak zase začal hrát, ale s tím zápasem jsem hrozně nespokojený," uved Bednář.

Těžko lze hledat nějakou výmluvu

Přestože Slavia na tom byla do neděle výborně a měla v čele čtyřbodový náskok, ve větší pohodě se i tak zdáli být její soupeři. "Mužstva, co sem přijedou, hrajou v pohodě. Přebruslí nás a těžko na to lze hledat nějakou výmluvu, protože ta realita je vidět," přitakal Bednář.

"Musíme se podívat na věci, které neplníme. Potrénovat je a pak jít s čistou hlavou do dalšího zápasu, není prostor na nějaké velké přemýšlení nad chybami," dodal 38letý forvard.

Zbytečný faul v závěru utkání

Utkání rozhodla přesilovka Pirátů v samém závěru. "To je nesmysl. Zbytečný faul," řekl Bednář k sekání Jiřího Doležala a udělenému trestu v čase 57:59. "Stejně tak je ale chybou, když hráči, jako jsem já, nevyužijí přesilovky. Máme tam tři a nedáme z toho jediný gól. A trvá to už dlouhou dobu. Musíme něco změnit, protože to zápasy baráže rozhoduje a ty góly nám chybí," dodal sebekriticky.

Do sestavy naskočil po dvouzápasové odmlce, za níž byly zdravotní potíže. "To, že jsem hrál, je automatické. Jakmile to jde, tak vždycky hrát budu. Tady se hraje o Slavii a její záchranu. Rozhodně nejsem v Chomutově, jak se někde psalo," prohlásil důrazně Bednář. "Jsem tu od toho, abych pomohl udržet Slavii tam, kde je, a nedopustit už takové výsledky, protože to je neomluvitelné," uzavřel.

Čtěte také: Růžička zničil Slavii a Chomutov vládne baráži