close Sparta ve finále Spengler Cupu podlehla Ambri-Piotta. info Zdroj: Jan Beneš zoom_in Sparta ve finále Spengler Cupu podlehla Ambri-Piotta. Už v šesté minutě Pražané prohrávali po trefě Formentona, ale po pár vteřinách bylo srovnáno zásluhou Tomáška. Švýcarský tým šel znovu do vedení krátce po startu druhé části, kdy se prosadil znovu Formenton. Sparta se dočkala vyrovnání šest minut před koncem normální hrací doby po gólu Horáka. Pětiminutové prodloužení vítězný gól nepřineslo, zápas tak musel do nájezdů. Kováře překonali Bürgler a Pestoni, na straně Sparty uspěl jen Erik Thorell. Sparťané se tak třetího triumfu na Spengler Cupu nedočkali.

"Turnaj se nám povedl. Kdyby nám to před turnajem někdo řekl, určitě bychom finále brali. Škoda, že se nám zase nepovedly nájezdy, které jsou trošku loterie. Byli v nich lepší, ale doufám, že si výkony ze Spengleru přeneseme do extraligy a finále vyhrajeme u nás," řekl k finálovému zápasu i turnaji celkově sparťanský kapitán Michal Řepík.

Zasloužený oddych? Zapomeňte! Už za tři dny čeká Spartu extraligový zápas s Českými Budějovicemi. "Doufám, že nás čeká aspoň jeden den oddechu. Vrátíme se zpátky, potrénujeme a připravíme se na těžké Budějovice. Jak jsem říkal, věřím, že budeme v těchto výkonech pokračovat," dodal.

| Video: Youtube

Sparta Praha - Ambri-Piotta 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Tomášek (Moravčík, Tomek), 54. Horák (E. Thorell, M. Jandus) - 6. Formenton (Chlapík, M. Špaček), 24. Formenton (Heed), rozhodující nájezd Pestoni. Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Nord - Nyqvist (oba Švéd.), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6247 (vyprodáno).

Sparta: Jakub Kovář - Krutil, Kempný, M. Jandus, Mikliš, Tomek, Moravčík, Böhm - Řepík, Sobotka, Forman - Tomášek, Horák, E. Thorell - Safin, D. Vitouch, Buchtele - Dvořáček, G. Thorell, Konečný - Přibyl. Trenéři: Hořava a Wallson.

close Sparťanská výprava v Davosu. info Zdroj: Jan Beneš zoom_in Sparťanská výprava v Davosu.