Disciplína. Důležitý prvek každého hokejového mače. Přestože výběr trenéra Filipa Pešána občas připomíná spolek raubířů, tentokrát zvládl zápas s pouhým jedním vyloučením, navíc za technický přestupek.

Příliš mnoho hráčů na ledě 

Pražský celek naopak pykal pětkrát, čehož domácí hned dvakrát využili, včetně rozhodující trefy. „V poslední třetině soutěže se zvedli, mají dobré přesilovky. Musíme se vyloučení vyvarovat,“ prohlásil zadák Marek Ďaloga.

Sparta navíc hned dvakrát během pár minut pykala za příliš mnoho hráčů na ledě. „To je nedisciplinovanost hráčů. Chvíli předtím to bylo stejné i na druhé straně, ale rozhodčí vyloučili až nás. Nechci to ale na ně házet, byla to naše chyba,“ okomentoval zbytečné tresty trenér František Výborný.

Sparta dvakrát dotahovala skóre 

Holešovický celek nevstoupil do utkání ideálně. Liberečtí odstartovali drtivým tlakem, ze kterého vytěžili úvodní trefu. Jarůšek ztratil puk při rozehrávce a spolupráce Ordoše s Redenbachem vedla k prvnímu gólu.

„Věděli jsme, že na nás soupeř vlétne. Chvíli jsme se s tím srovnávali, ale potom jsme jejich útoky solidně pokrývali a hrozili jsme z brejků,“ pochválil sparťanský lodivod. Z jedné rychlé kombinace hosté udeřili. Hlinka přiťuknul puk do jízdy Řepíkovi, který ho předložil před branku Vránovi a ten se nemýlil.

Radost vydržela jen padesát sekund 

Ve druhé třetině šli opět do vedení Severočeši a úspěšným střelcem byl znovu kanadský forvard Tyler Redenbach. Jašek ho v přesilové hře našel parádním pasem přes celé pásmo a liberecký útočník rozjásal podruhé domácí fanoušky.

Radost ale příznivcům Bílých tygrů vydržela jen padesát sekund. Po souboji u mantinelu se puk odrazil k Pechovi, který jej předložil do ideální palebné pozice Juraji Mikušovi. Slovenský obránce nedal brankáři šanci a vyrovnal.

Do Prahy chceme za stavu 1:1, říká Ďaloga 

Opatrnou třetí část gól nerozsoudil, a tak se šlo do prodloužení, které rozhodl Tomáš Filippi v další přesilové hře. „Je dobře, že jsme to tak rychle ukončili a pošetřili nějaké síly,“ řekl hrdina zápasu.

Na žádné velké rozbory a odpočinek totiž není čas. Druhý zápas je na programu dnes opět v Liberci. Sparťané musí zabrat, jinak budou krok od vyřazení. „Hráči jsou dost zkušení, aby se s tím vypořádali. Chceme vybojovat výhru a do Prahy se vracet za stavu 1:1,“ dodal Marek Ďaloga.