Samotný turnaj v inline hokeji v rámci Světových her odstartuje v americkém Birminghamu v pátek a vítěz by měl být známý hned v úterý. V rámci nabitého programu Češi vyzvou v základní skupině Lotyšsko, Švýcarsko a Itálii. Cíl bude mít výběr Martina Tvrzníka jasný – obhájit zlato z posledních Světových her i z posledního mistrovství světa.

Také proto povolal trenér do národního týmu řadu ledních hokejistů, kteří mají se sportem na kolečkových bruslích bohaté zkušenosti. Jedním z brankářů je pardubický Dominik Frodl, v poli se pak představí také Mikuláš Zbořil, který v uplynulém extraligovém ročníku slavil mistrovský titul s Třincem.

Svoje zastoupení mají ale i středočeské extraligové kluby. Na turnaji si zahraje Oscar Flynn, který ještě v této sezoně nastupoval za Mladou Boleslav. Od bruslařů si odskočil na hostování do Zlína, ve vyřazovacích bojích už ale zase hájil barvy svého týmu. Před nadcházejícím ročníkem zamířil na sever do Liberce, kde ho čeká další nová výzva.

Větší herní praxe si pak bude chtít užít na turnaji dozajista útočník Filip Kuťák, který nastupoval v minulé sezoně za Sokolov, Plzeň a naposledy za Kladno. U Rytířů odehrál ale pouze deset utkání základní části a další dvě přidal v baráži. Ani jednou v nich nebodoval a také proto se dá očekávat, že v týmu Jaromíra Jágra už nebude pokračovat. Jeho další angažmá zatím není známé.

Poslední výraznou hokejovou tváří, která předvede svůj um na inline bruslích, bude Petr Kafka. Zkušený útočník si vyzkoušel roli kapitána už v uplynulém ročníku na Slavii a stejnou funkci bude zastávat i v národním týmu na Světových hrách. Ani o Kafkově dalším hokejovém působení zatím není jasno.

On i jeho další spoluhráči se teď budou soustředit hlavně na úspěch na kolečkových bruslích. Hned na úvod ale čekaly český výběr neočekávané komplikace. Národní tým měl odcestovat už v pondělí, nakonec ale odletěl až ve středu. Už tak nabitý program tedy ještě zhoustl.

„Akorát jsme tam měli letět už včera ráno, zrušili nám to a letíme zítra ráno. Snad stihneme začátek,“ napsal se smíchem na svůj Twitter brankář Frodl, který se posléze ještě podělil se svými příznivci o fotku z letiště se spoluhráčem Flynnem. Hráči teď doufají, že důvody k úsměvům budou mít i po návratu do Česka.