„Zasloužená výhra Sparty. My jsme celý zápas tahali až na pár okamžiků za kratší konec. Byli jsme pomalí, prohrávali souboje a když už jsme se mohli dostat do zakončení, často jsme hledali něco navíc. Je to krutý výsledek, ale asi zasloužený,“ uznal domácí kouč Zdeněk Moták.

Hanáci měli úvodní šanci utkání, Burian úplně sám před Machovským sparťanského gólmana nepřekonal. Na druhé straně zazvonila spojnice po střele Davida Kašeho.

Do vedení šli 11 sekund před první sirénou sparťané, kteří dobře sehráli přesilovou hru, trefil se Erik Thorell.

Smolný byl pro Kohouty vstup do prostředního dějství. Přihrávku Chlapíka si smolně do vlastní brány srazil kapitán Ondrušek.

Deset a dost

Olomouc ale dokázala v přesilovce snížit. V plecharéně snad byla slyšet i obrovská rána, tak velký kámen spadl z Jana Káni, který skóroval po desetizápasové pauze. Gól mu perfektně nachystal kdo jiný než David Krejčí.

Avšak vzápětí hrála početní výhodu také Sparta a olympijské duo Sobotka – Řepík zařídilo zvýšení náskoku hostů. Skóroval druhý jmenovaný. V další přesilovce pak Hanákům ujel Filip Chlapík a do třetí dvacetiminutovky se šlo za stavu 1:4.

Dobrou náladu před olympijským turnajem si pak naladil gólem také Vladimír Sobotka. V ještě lepším rozpoložení na Hry nejspíš poletí Michal Řepík, který uzavíral na konečných 1:6 z pohledu Mory.

„Sobotka s Řepíkem dnes dali nějaké góly, tak doufám, že si dobrou formu přenesou do nároďáku a pomohou týmu k úspěchu,“ zmínil sparťanský trenér Josef Jandač. „Nám se dnes povedly brejkové situace a přesilovky. Základním stavebním kamenem byl také ýborný výkon brankáře Machovského a celého týmu. Pochopitelně byly znát absence některých hráčů Olomouce,“ pokračoval Jandač.

Jeho svěřenci přeskočili v tabulce Liberec a jsou aktuálně osmí. Na sedmou Mladou Boleslav ztrácí jediný boda jen pět na páté Vítkovice.„Mužstvo za výkon v Olomouci chválím, ale musíme na něj navázat v dalším zápase proti Pardubicím,“ dodal Jandač.

HC Olomouc – HC Sparta Praha 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. J. Káňa (David Krejčí, J. Knotek) – 20. E. Thorell (Chlapík, Matuškin), 22. Chlapík (E. Thorell), 26. M. Řepík (Sobotka, T. Pavelka), 31. Chlapík (R. Horák), 44. Sobotka (Šmerha), 52. M. Řepík. Rozhodčí: Pražák, Obadal – Kajínek, Axman. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 1000.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, L. Mareš, Škůrek – J. Káňa, David Krejčí, Bambula – Olesz, Handl, Navrátil – Kusko, J. Knotek, Michal Kunc – Burian, Nahodil. Trenéři: Moták a Tomajko.

Sparta Praha: Machovský – Pogorišnyj, Matuškin, T. Pavelka, A. Polášek, Moravčík, David Němeček, M. Jandus – M. Řepík, Sobotka, Šmerha – Chlapík, R. Horák, E. Thorell – M. Forman, D. Kaše, Prymula – J. Strnad, Vitouch, Dvořáček. Trenéři: Jandač, Hořava a Hlinka.