Je to vůbec poprvé od návratu do nejvyšší soutěže v roce 2014, co Olomoučtí vstoupili do nového extraligového ročníku třemi výhrami. Natož tak bez ztráty jediného bodu.

Skóre tomu v žádném případě neodpovídá, ale nebýt v prvních deseti minutách Branislava Konráda, Hanáci stěží mohli pomýšlet na úspěch. Sparťanský mlýnek se roztočil, ale slovenského brankáře Mory ne a ne pomlet. Deset střel, z toho minimálně pět s přívlastkem „gólové“.

Sparta domácím prakticky nepůjčovala puk. Pak ale přišel kuriózní moment, který rázem zápasu otočil o 180 stupňů. Sparťanští obránci si nepohlídali odraz od zadního mantinelu a důsledný nahodil střelou jednoruč dostal puk za Jakuba Kováře. Byla to vůbec první střela Kohoutů na branku!

Kovář si pak poprvé sáhl na puk, ale z třetí rány znovu inkasoval. Jakub Orsava našel zpoza branky najetého Jana Káňu, který z první navýšil vedení Olomouce. Z absolutního minima, naprosté maximum.

Druhá třetina byla herně úplně odlišná. Mora podpořená dvěma góly na ledě dominovala a na rozdíl od Pražanů, kteří svůj tlak v první části nedokázali přetavit v branky, se jim to dařilo. Ve 34. minutě šikovně tečoval Rašnerovo nahození Petr Strapáč a jen o 18 vteřin později využil v přesilovce Bambulovu pobídku ke skórování Orsava. Konrád na druhé straně měl co dělat, aby nevychladl. Sparta ho totiž prověřila jen dvěma střelami, zato olomoučtí hokejisté vyslali na sparťanskou klec 15 střel.

Ve třetí třetině už Olomouc hostující hvězdami nabitý tým do větších šancí nepustili, a to navzdory třem sparťanským přesilovkám. Konrád z 25 neinkasoval ani jednou a udržel první čisté konto sezony.

Ohlasy trenérů

Jan Tomajko (Olomouc): "Vůbec jsme nezačali dobře. Sparta mohla dát klidně čtyři nebo pět gólů, Braňo Konrád nás neskutečně podržel. Sice jsme se dostali do dvoubrankového vedení, ale první třetina od nás nebyla dobrá. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a byli jsme odměněni góly na 3:0 a 4:0. Vytvořili jsme si i další šance, naopak Spartu jsme pak do šancí moc nepouštěli."

Patrik Martinec (Sparta): "Vstup do zápasu jsme měli podle našich představ. Deset minut jsme hráli velmi dobře, jenže jsme neproměnili šance. Pak jsme si dali takový polovlastní gól a z první šance Olomouce jsme inkasovali podruhé. Bohužel. Od té doby pro nás zápas skončil. Zbytek utkání už byl z naší strany hodně špatný."

HC Olomouc – HC Sparta Praha 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Nahodil, 13. J. Káňa (Orsava, Švrček), 34. Strapáč (Rašner, Navrátil), 34. Orsava (Bambula, J. Káňa).

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Rampír, Ledere. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 4 301.

Olomouc: Konrád – Černý, Ondrušek, Rašner, Škůrek, Řezníček, Švrček, Dujsík – Orsava, Menšík, J. Káňa – Klimek, Nahodil, P. Musil – Bambula, Knotek, Kunc – Kusko, Navrátil, Strapáč. Trenéři: Tomajko a Žabka.