Brankář Jan Lukáš, který dostal příležitost mezi třemi tyčemi olomoucké klece po sedmi zápasech, dokázal držet čisté konto bezmála 42 minut. Pak ale Mora už poněkolikáté v sezoně inkasovala během vlastní přesilovky, chybu Olomouce trestal Buchtele.

Necelé dvě minuty nato prostřelil Lukáše bekhendem i Tomášek, a když pět minut nato propálil domácího gólmana i Jurčina, bylo jasno.

Hanáci se neprosadili

Zato Hanáci se ani jednou neprosadili, šancí přitom neměli málo. Machovského v brance Sparty se jim ale pokořit nepovedlo. Zápas bez vstřeleného gólu zažili Kohouti už počtvrté v sezoně. Kvůli tomu skončila i jejich bodová série, která se zastavila na čtyřech duelech.

Nyní hrají svěřenci trenérů Zdeňka Motáka a Jana Tomajka dvakrát venku - v neděli jedou do Mladé Boleslavi, v úterý hrají na ledě Vitkovic.

HC Olomouc – HC Sparta Praha 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 42. Buchtele (Pech), 44. Tomášek (Rousek), 49. Jurčina (Rousek). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 1:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Bez diváků.

Olomouc: Lukáš – Dujsík, Švrček, Škůrek, Valenta, A. Rutar, Ondrušek, Vyrůbalík – J. Káňa, Handl, Bambula – Burian, Ostřížek, V. Tomeček – Olesz, Mácha, Kucsera – Kolouch, Nahodil, Gřeš. Trenéři: Moták a Tomajko.

Sparta: Machovský – Košťálek, Piskáček, Jurčina, Němeček, Kalina, Polášek – Řepík, Horák, Sobotka – Rousek, Sukeľ, Tomášek – Říčka, Pech, Buchtele – Šmerha, Vitouch, Zikmund. Trenéři: Hořava a Jandač.