Pražané mají odehráno teprve devět střetnutí, se včerejším soupeřem se však potkali už podruhé. V úvodním utkání celé sezony vyhráli na východě Čech 3:2. Tentokrát se role obrátily a hosté vyloupili O2 arenu. „Hráli jsme pátý zápas v devíti dnech. Nešly nám tolik nohy, a nedokázali jsme tak přetlačit jejich obranu,“ hodnotil asistent trenéra Jaroslav Nedvěd.

Lajdácký výkon

Do zápasu lépe vstoupilo Dynamo a v šesté minutě bylo odměněno prvním gólem. Quennevilleovu tvrdou ránu Aittokallio pouze vyrazil a před nedůrazného Pavelku strčil svou hokejku Bojko, který dostal puk do sítě. „K utkání jsme přistoupili lajdácky. První třetina byla špatná a pak už jsme jen tahali za kratší konec,“ nechápal obránce Pavelka.

Sparťanské zlepšení přišlo až ve druhé části a eskalovalo v její polovině. Petr Zámorský propálil v přesilové hře vše, co mu stálo v cestě.

Domácí si ale zlepšený dojem opět pokazili. Na vlastní modré čáře vybojoval puk Perret a vyslal do brejku Petra Sýkoru. Ten předvedl dvě ze svých předností v plné kráse rychlé nohy a střelecký instinkt zařídily Pardubicím opět vedení. To v závěru potvrdil gólem do prázdné branky Trončinský. „Když už jsme se dostali po vyrovnání do tlaku, chybou jsme nabídli soupeři brejk. Pardubice se gólem opět dostaly do pohody,“ uvedl Nedvěd.

Hrdina Klouček

Skvělý výkon předvedl ve svém prvním vystoupení v sezoně brankář Dynama Milan Klouček. Devatenáctiletý talent pustil za svá záda jediný z 39 pokusů. „Dnes nám hodně pomohl. Kluky jeho nasazení vyburcovalo, lépe čistili prostor před brankou a zablokovali spoustu střel,“ chválil pardubický asistent Pavel Marek.