I tenkrát to byl pro český výběr třetí zápas na turnaji, i tenkrát měli bilanci jedné výhry a jedné prohry. Po jasné výhře nad Dánskem podobně s přehledem podlehli Kanaďanům. Jeden z klíčových zápasů, který rozhodoval o tom, zda půjdou dál, nebo budou hrát o udržení, ale zvládli.

Velkou zásluhu na tom měl tehdejší gólman. Pochytal dvaapadesát střel, za svá záda pustil puk pouze dvakrát. Tím čarodějem tenkrát nebyl nikdo jiný než Petr Mrázek, v současnosti brankář týmu NHL Carolina Hurricanes.

Dnes dobře známá jména

I další jména, se kterými se tenkrát český fanoušek teprve seznamoval, jsou dnes dobře známá po celém hokejovém světě. Vyrovnávací gól na 2:2 tenkrát třeba dával Tomáš Hertl, na soupisce ale byli i třeba Dmitrij Jaškin, Radek Faksa, Jiří Sekáč, Tomáš Hyka a další dnes známá jména. Celá tahle parta přidala v poslední třetině ještě tři branky a Američany smetla 5:2. Ti pak hráli jen o udržení.

Dvacítka na přelomu let 2011 a 2012 prošla ze skupiny do čtvrtfinále. A to je právě cíl současných mladíků. K němu nakročili senzační výhrou nad Ruskem, ale zpátky na zem je poslala porážka s Němci.

Zvednou se Zábranský a spol. právě proti Američanům?