I tenkrát to byl pro český výběr třetí zápas na turnaji, i tenkrát měli bilanci jedné výhry a jedné prohry. Po jasné výhře nad Dánskem podobně s přehledem podlehli Kanaďanům. Jeden z klíčových zápasů, který rozhodoval o tom, zda půjdou dál, nebo budou hrát o udržení, ale zvládli.

Kapitán Zábranský.
Kapitán české dvacítky Zábranský: Všechno je reálné, musíme se připravit na USA

Velkou zásluhu na tom měl tehdejší gólman. Pochytal dvaapadesát střel, za svá záda pustil puk pouze dvakrát. Tím čarodějem tenkrát nebyl nikdo jiný než Petr Mrázek, v současnosti brankář týmu NHL Carolina Hurricanes.

Zdroj: Youtube

Dnes dobře známá jména

I další jména, se kterými se tenkrát český fanoušek teprve seznamoval, jsou dnes dobře známá po celém hokejovém světě. Vyrovnávací gól na 2:2 tenkrát třeba dával Tomáš Hertl, na soupisce ale byli i třeba Dmitrij Jaškin, Radek Faksa, Jiří Sekáč, Tomáš Hyka a další dnes známá jména. Celá tahle parta přidala v poslední třetině ještě tři branky a Američany smetla 5:2. Ti pak hráli jen o udržení.

Brankář Detroitu Petr Mrázek čaruje v úvodním zápas play off proti Tanpě Bay.
NHL vybrala nejlepší zákroky desetiletí. Zaujal i Mrázek v boji o Stanley Cup

Dvacítka na přelomu let 2011 a 2012 prošla ze skupiny do čtvrtfinále. A to je právě cíl současných mladíků. K němu nakročili senzační výhrou nad Ruskem, ale zpátky na zem je poslala porážka s Němci.

Zvednou se Zábranský a spol. právě proti Američanům?