„Mám dobrý pocit z toho, že kluci chtějí pracovat, pracují dobře a vidím, že se vše zlepšuje. Každým týdnem se to zlepšovalo," pochvaluje si v rozhovoru pro Pražský deník Pavel Hynek.

Vraťme se nejprve úplně na začátek léta. Jak se vůbec „upekl" váš příchod do Slavie?

Týden po sestupu mě oslovil majitel klubu pan Pitter. V té době už byl novým sportovním manažerem Luděk Bukač, se kterým jsem se nejdřív sešel, pak s majitelem a po několika jednáních jsme se domluvili na spolupráci.

Ve své trenérské kariéře máte velké úspěchy, tři mistrovské tituly a teď před vámi stojí sezona v první lize. Je to výzva, pokusit se vrátit Slavii nahoru?

Já už v první lize byl, začínal jsem v ní trénovat dospělé. To bylo v Berouně a strašně rád na to vzpomínám. Pak jsem byl tři roky v Ústí, hráli jsme baráž se Vsetínem, prohráli 2:4 na zápasy. První ligu sleduji celé roky, co jsem byl v extralize, takže pro mě nic nového neznamená. Ve Slavii jde o výzvu pro nás pro všechny. Pro trenéry, vedení i hráče. Dali jsme si cíl se v co nejkratší době dostat zpátky do extraligy. Nemám rád velkohubá prohlášení, ale našim fanouškům můžeme slíbit, že pro postup uděláme maximum. Máme za sebou náročné období, kdy se mužstvo dávalo dohromady. Nebylo to takové klasické, kdy se vymění pár hráčů a doplní se. Tady se mužstvo budovalo úplně od začátku, je snad patnáct nových hráčů a to není jednoduchá situace. Musí si to sednout. Posily přicházely i v průběhu srpna, jsme hlavně rádi, že se nám to podařilo doplnit.

Kabinou se prohnal opravdu veliký průvan. Sehrál se tým v přípravě? Zápasů bylo hodně.

Mám dobrý pocit z toho, že kluci chtějí pracovat, pracují dobře a vidím, že se vše zlepšuje. Každým týdnem se to zlepšovalo. Potřebovali jsme tým doplnit o jednoho beka a útočníka, ti sice přišli až v závěru přípravy, ale jsme rádi, že vůbec přišli. Jen nebyl nějaký větší čas na sehrání. Úvod přípravy byl spíše ve fázi zkoušení hráčů, až od turnaji v Popradu jsme sestavu začali směřovat k soutěži.

Kádr je uzavřený nebo čekáte, kdo se ještě nevejde do extraligových soupisek?

V současné době máme tým uzavřený. Kdyby mi někdo v květnu řekl, že se nám takové mužstvo podaří dát dohromady, takovou kvalitu, tak bych nevěřil. Na druhou stranu musíme do soutěže jít s respektem a pokorou. Vedení i hráčům říkám, že mám před sebou Kladno v loňské sezoně. Sestoupili, nechali si deset hráčů z extraligy, doplnili kádr, na začátku hráli všechno venku a najednou byl podzim a byli desátí. To pro nás musí být varováním. Každý zápas, i s papírově slabším soupeřem, musíme hrát naplno. Nebude to jednoduché. Většina kluků co tu je, první ligu zažili. Pro cizince jde třeba o velkou neznámou, ale v přípravě jsme hráli tři zápasy s první ligou, tak viděli. Respekt a pokora musí být.

Navíc proti Slavii nikdo nic nevypustí a bude se chtít ukázat…

Přesně tak! To je ale stejné pro všechny týmy, které mají vyšší ambice.

První zápas hrajete ve středu 9. září od 18 hodin na Kladně, ukáže se proti silnému soupeři jak na tom jste?

Jde jen o jedno z 52 kol o tři body, nic víc, nic míň. Je úplně jedno, kde začínáme. Z prvních čtyř kol jedeme třikrát ven, takhle je soutěž prostě nalosována.

Největší soupeři jsou asi jasní, že? Kladno, České Budějovice, Jihlava.

Myslím, že nejdál ze všech prvoligových týmů jsou České Budějovice. Dva roky budují mužstvo. První rok ho nějak poskládali a byli rádi, že se dostali do desítky, pak posílili a odehráli výbornou sezonu. Dostali se až do baráže, letos zase posílili a je tam obrovský hlad od města i od fanoušků. Na přípravný zápasy jich chodilo čtyři tisíce. To o něčem svědčí. Asi největší favorit první ligy.

V čem vidíte největší sílu týmu?

Těžká otázka… (úsměv) Jde o úplně nové mužstvo, které se skládalo od léta. Není stavěné na hvězdách nebo jménech, mezi prvními třemi lajnami nejsou rozdíly. Myslím, že půjde o hodně pracovité mužstvo.

Kádr SlavieBrankáři: Dominik Frodl, Alexandr Hylák, Jiří Patera.

Obránci:
 Luboš Adam, Karel Drahorád, Peter Hraško, Milan Hruška, Ronald Knot, Pavel Kolařík, Žiga Pavlin, Petr Punčochář, Antonín Růžička.

Útočníci: 
Tomáš Andres, Miloslav Čermák, Patrik Červený, Jiří Doležal, Tomáš Doležal, Aleš Furch, Jakub Jedlička, Tomáš Jiránek, Lukáš Jurík, Pavel Kašpařík, Jaroslav Markovič, Tomáš Micka, Nathan Robinson, Václav Tomek, János Vas, Jan Veselý.