Stačí se podívat na jeho program. Minulou neděli slávisté sehráli poslední zápas v extralize před reprezentační přestávkou. V pondělí Růžička přebral národní mužstvo. S ním se v neděli vrátil z Karjaly.V pondělíuž trénoval Slavii a v úterý odlétá do švédského Linköpigu na středeční Ligu mistrů. A v pátek opět extraliga. Může mít ještě po takovém zápřehu elán? „Zdá se vám, že ne? Elánu mám zatím dost,“ smál se po dopoledním tréninku v Edenu.

Opravdu?

Myslím, že nikoho nezajímá, jestli mám já elán. Hlavně, aby ho měli hráči. Finsko je za námi, další akce je v prosinci. Teď je tu Liga mistrů a v pátek Litvínov.

A co doma, že vás moc nevidí?

Manželka je v pohodě. To je v klidu. Odjel jsem na čtyři dny. To zase není tolik. Akorát si stěžovala, že půjde na hokej až 25. listopadu, to hrajeme konečně doma.

Zatím, co jste byl u reprezentace, tak se o Slavii staral asistent Jiří Kalous. Byli jste v kontaktu?

On mi nebere telefony, má to ztlumený (smích). Jsem mu volal kvůli fotbalu a on ani nevěděl, kolik to je. Radši jsem zavolal tátovi, protože mě zajímal průběh s Aston Villou.

Ve středu hrajete Ligu mistrů, jaká je nálada ve Slavii?

Dobrá, to je výborný. Doufám, že budeme pokračovat, jako před přestávkou.

Myslel jste na zápas už ve Finsku?

Tam jsem měl jiné starosti.

S čím budete spokojený po utkání?

Chceme uspět, předvést dobrý hokej. Viděl jsem hodně jejich zápasů. V lize hrají úžasně, ostatní přehrávají. Ale i pár zápasů doma prohráli. Pokusíme se urvat bod, nebo dva i tři.

Švédové nemají co ztratit. Jejich postup je už jen v teoretické rovině. Může to hrát roli?

Jenže oni hrají o svoji čest, takže o to se jim bude hrát lehčeji. Pravděpodobnost jejich postupu je asi jednoprocentní, ale stejně nás budou chtít porazit a vrátit porážku od nás.

Jaroslav Hlinka říkal, že na jejich širším kluzišti hrají jiný hokej…

My se připravíme a co dělají oni, mě nějak nezajímá. To je jejich věc. O postupu bude rozhodovat až zápas 3. prosince s Curychem (poslední utkání ve skupině, pozn. aut.).

Neokoukal jste na Karjale něco, co by mohlo Slavii pomoci?

(smích) Proč vás napadají takové věci… ani ne.