A vypadá to, že vedení klubu mělo šťastnou ruku, zkušený útočník se hned v prvním zápase sezony ukázal ve skvělém světle. Havířovu nasázel čtyři góly a měl lví podíl na vítězství 5:1.

Čtyři góly, lepší vstup do sezony jste si asi nemohl přát.

Lhal bych, kdybych řekl, že mě góly netěší. Jsem za ně moc rád, ale hlavně mě těší, že jsem pomohl týmu. Mám v lajně dobré spoluhráče a je to i jejich zásluha.

Vypíchl byste jednu trefu, která se vám samotnému nejvíce líbila?

Asi třetí gól, při něm mi pěkně sedl volej. Ale znovu opakuji, že bez dobrých spoluhráčů by to nešlo.

Chválíte spoluhráče, spolu jste odehráli největší počet střídání a góly padly po pěkných kombinacích. Jste už sehraní?

Je znát každý trénink. V lajně u Davida Šafránka jsme dva nováčci, navíc Zdeněk Doležal byl v přípravě chvíli zraněný, ale pak jsme spolu odehráli těžké zápasy a trochu se sehráli. Jak sezona poběží, budeme se zlepšovat.

Výhra 5:1 vypadá jednoznačně, ale začátek jí příliš nenasvědčoval.

Do zápasu jsme nevstoupili dobře. Havířov měl slušný pohyb, ale pak jsme dali gól, naše hra se zvedla a od té doby jsme byli lepší.

Úvodní gól byl tedy pro vývoj zápasu zlomový?

Ano. Trochu jsme tím utlumili tlak Havířova, nám se začalo dařit a využívali jsme přesilovky. Jen poslední třetina nám moc nevyšla, ale chtěli jsme bránit výsledek a nikam se nehnat, abychom nepropadali. To se nám povedlo a výhra 5:1 je na začátek určitě dobrá.

Zmiňoval jste přesilovky, se kterými měla Slavia v minulé sezoně problémy. Budou lepší?

Hodně jsme se přesilovkám věnovali v přípravě a je dobře, že jsme hned v prvním utkání dvě využili.

Teď vás čeká duel v Českých Budějovicích. Kde se dá očekávat jiný vývoj utkání. Souhlasíte?

Půjde o hodně těžký zápas. Musíme se na něj znovu dobře připravit, protože budeme hodně bránit, domácí na nás určitě od začátku vletí. Pojede se nám tam dobře, když se nám podařilo vyhrát první domácí utkání. Chceme udělat z Edenu domácí pevnost, aby k nám soupeři nejezdili rádi.