„Když jsme hráli v O2, bavili jsme se Slávou, že bychom chtěli udělat zápas pro charitu. V 90. letech bylo v Litvínově bylo hodně hvězd a podobné zápasy se tam hrály snad každý rok. Chtěli jsme se k tomu vrátit,“ vysvětluje jeden z autorů myšlenky Robert Reichel, který také obleče hokejovou výstroj.

„Pro mne je to speciální místo, kam se vždycky rád vracím. Už je u mne zvykem být jen trenér. Jsem po operaci zad a na led už to není. Jsem rád, že tam můžu být i tak,“ doplňuje Reichela další slavný Litvínovák Martin Ručinský.

Kromě již zmíněného Reichela se v týmu domácích představí bratranci Hüblové či František Lukeš. Současné hvězdy budou mít zastoupení ve vítězi Stanley cupu Pavlu Francouzovi. Fanoušci se mohou těšit také na Jiřího Šlégra, Martina Škoulu či Jana Myšáka. „Chtěli jsme sestavit silný tým,“ usmívá se Robert Reichel, který se na ledě setká i se synem Kristianem.

Pozadu nezůstává ani český tým. Jeho hlavními osobnostmi by měli být Patrik Eliáš, David Výborný či Jiří Tlustý. Bývalé hráče pak doplní současné hvězdy Filip Hronek či Martin Nečas. Zpestřením jistě bude účast fotbalových osobností. „V bráně se představí Petr Čech. Sám jsem to s ním byl dojednat v Londýně,“ usmívá se Slavomír Lener, který přebral zodpovědnost za složení českého týmu. Dalším fotbalistou pak bude Vladimír Šmicer. Trenérskou roli pak okusí Jakub Voráček.

Zápas bude mít rovněž charitativní podtext. O výtěžek se podělí mládež litvínovské Vervy s Nadací České filharmonie. „Chtěl bych propojit sport a kulturu. Oboje dělá Česku velkou reklamu. V hokeji i v oblasti hudby je důležitá podpora talentů. Jsem rád, že je takto budeme moci podpořit,“ těší Slavomíra Lenera. „Snad dostanu kluky také na koncert vážné hudby,“ směje se Lener.

Pro fanoušky bude připravena i fanzóna. V ní budou moci získat autogram legend. Zápas pak doplní přestávkový program včetně soutěží. „Mládež potřebuje vidět talenty. V posledních letech se nám daří pořádat podobné úspěšné akce a je tu tak naděje, že by se nám povedlo vytvořit novou tradici,“ doplňuje se Lener s Andreou Bársony z pořádající agentury.

Vstupenky začínají na 350 korunách a k dispozici jsou už nyní v síti Ticketportal.