V prvním vzájemném duelu sezony v liberecké Tipsport Areně totiž po nevídaném obratu tým kouče Vladimíra Růžičky prohrál 2:5, když čtyřikrát inkasoval v třetí třetině. Navíc před televizními kamerami, v přímém přenosu. Od 9. října čeká na možnost odplaty. „Teď je ta chvíle, kdy jim to chceme oplatit,“ potvrdil očekávané asistent trenéra Jiří Kalous.

Souboj sousedů z nejvyšších sfér tabulky bude mít velký náboj. Také proto, že slávisté na zúženém domácím kluzišti ještě neprohráli.

„Soutěž je vyrovnaná a je těžké porazit každého soupeře. Atraktivní duel to ale bude, Liberec v normální hrací době prohrál jen dvě utkání, což o něčem svědčí,“ připomněl Kalous. V sestavě domácích visí otazník nad startem jednoho z nejzkušenějších, útočníka Jaroslava Bednáře.

„Vyhrávat doma je hezké, ale musíme si to uhrát sami. Bude to čím dál těžší,“ varuje Kalous.

Liberec bude v Praze postrádat hned kvartet zraněných hokejistů, a sice Pletku, Nedorosta, Bartoviče a Zíba. Přesto trenér Dušan Gregor přesvědčuje sebe i své mužstvo, že není nemožné dnes uspět.

„Slavia v letošní sezoně ukazuje, že je hodně silná, a její domácí skóre je z pohledu soupeřů hrozivé. Určitě bychom ale nebyli proti, kdybychom v Sazka Areně jako první uspěli. Rádi bychom nějaký bod urvali,“ řekl slovenský kouč a někdejší československý reprezentant.

Liberec za Slavií zaostává o tři body, ale vzhledem k tomu, že má výrazně horší skóre, by se do čela tabulky nedostal ani v případě výhry v normální hrací době.

Volejbalové fanoušky by pak mělo od osmi hodin večer určitě přilákat do haly v Hostivaři pražské prvoligové derby mezi muži Matematicko-fyzikální fakulty a rezervou České zemědělské univerzity. Jde o první vzájemný duel v sezoně, ale už v pátek dojde k odvetě.

Ještě o půl hodiny později nabízí atraktivní měření sil florbalové menu. A také v tomto případě derby. Tým mužů Chodova hostí obhájce mistrovského titulu Tatran Střešovice, s nímž si nedávno poradil. Tentokrát ale nejde o extraligu, nýbrž čtvrtfinále Poháru ČFBU.

 

Kam za sportem v Praze

Středa 21. listopadu

BILLIARD 19.00 Otevřený turnaj v poolu (herna Balabuška, Michelská 16/19, Praha 4).

FLORBAL 20.30 JM Chodov–Tatran Střešovice (čtvrtfinále Poháru ČFBU mužů, hala v ul. Mírového hnutí 2137, Praha 4-Chodov).

FOTBAL 18.30 Sokol Nebušice–Bohemians 1905 B-dorost (utkání skupiny B zimního turnaje Aritmy a Radotína, hřiště Aritmy ve Vokovicích, Nad Lávkou 5, Praha 6).

GOLF 9.00 Women Indoor Golf (Indoor GK Čechie, U Sluncové 618, Praha 8).

HOKEJ 18.00 Kobra–Klatovy (II. liga Západ, stadion v Braníku, Mikuleckého 1584), 18.15 Slavia–Bílí Tygři Liberec (extraliga, Sazka Arena).

HOROLEZECTVÍ 20.00 Přednáška na téma „bezpečnost na lezecké stěně“ (Lezecké centrum Mammut, Bubenská 43, Praha 7-Holešovice).

STOLNÍ FOTBAL 20.00 Molekula Cup, turnaj dvojic (Molekula Music&Foosball Pub, Roháčova 6, Praha 3-Žižkov).

VOLEJBAL 20.00 MFF Praha–ČZU Praha B (I. liga mužů, Sportovní centrum UK, Bruslařská 10, Praha 10-Hostivař).