O Letňanech by se tak určitě mělo hovořit jako o jednom z adeptů na to poprat se o postup do Chance ligy! Hlavní trenér Jaroslav Nedvěd se s mladým týmem prodral do čela skupiny sever a kráčí sebevědomě do play off. „Zatím jsme spokojení. Od začátku sezony, kdy jsem se tu sešli, jsme udělali posun. Nejdřív jsme vyhrávali mladickým nadšením, po první čtvrtině už ale soupeři věděli, co od nás čekat. Zareagovali jsme na to změnou systému,“ hodnotil v nedávném rozhovoru pro Deník Nedvěd.Vedení klubu ale i přes skvělé výsledky zůstává nohama na zemi. „Chance liga? Na to je ještě chvíli čas, na tu jsou tady jiní adepti,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Letců Tomáš Divíšek.

S Letňany se každopádně musí počítat, což dokazují i poslední kroky. Vedení přivedlo do svého kádru osmadvacetiletého obránce Lukáše Chalupu a dvacetiletého útočníka Jana Smolu.Zejména v případě Chalupy se jedná o zajímavou posilu. Zkušený obránce má za sebou extraligová angažmá a ještě v této sezoně působil v první lize. V Ústí nad Labem odehrál 18 zápasů a zapsal dvě asistence. „Slibujeme si od něj důraznou hru v předbrankovém prostoru, potřebujeme mít v týmu silnějšího hráče," prozradil na klubovém webu Divíšek, který ocenil právě Chalupovy zkušenosti.

Jaroslav Nedvěd vyřešil nedostatek svěřenců nejsnáze, jak mohl - sám v 52 letech nastoupil.
Letňanský trenér Nedvěd opět oblékl výstroj: Strašně jsem si to užil, usmíval se

To Jan Smola je ve svých dvaceti letech stále poměrně neznámým hráčem. V Děčíně letos zanechal velkou stopu, když posbíral během 23 utkání 20 kanadských bodů za 16 branek a čtyři asistence. Dobrými výkony si vysloužil i příležitost v Chance lize v mateřských Litoměřicích. Tam během 11 zápasů zapsal jeden gól a dvě nahrávky.

„Je to mladý, tvárný, dravý a bruslivý kluk, přesně tyhle typy do našeho týmu hledáme. Očekáváme od něj agresivitu a dobré zakončení, které nás zatím trošku trápí. Honza přichází v pozici střelce. Měl by nám po této stránce pomoct,“ uvedl manažer týmu.

A sám Smola jeho slova potvrdil. V sobotu v dresu Letců debutoval a rovnou se uvedl gólem. Potvrdil tak, že i díky němu a Chalupovi můžou Letňany dojít i v play off hodně daleko. Poslední zápas základní části by měl pražský klub odehrát 26. února.

„Konec základní části se blíží, půjde do tuhého. Pořád jsme ve fázi hledání, stále chceme mužstvo zdokonalovat, debatujeme s trenéry, snažíme se o to, abychom se zlepšovali, hráli důstojný hokej a měli i víc variant v těžké době, kdy nevíte, co bude zítra,“ doplnil Divíšek.

Je tak dost možné, že Letci ještě v nadcházejících dnech oznámí další příchody.