Hokejisté Hvězdy, kteří hráli v posledních letech v pražském přeboru pod názvem Spei výfuky, se nijak nezalekli jasného favorita soutěže HC Bohemians a na domácím ledě ve Vokovicích jej udolali 4:3.

„Jsem u mužstva třetí rok a doma Bohemku většinou porážíme,“ uvedl kouč vítězů Michal Gandalovič.

Jeho svěřenci vedli už 3:0, soupeř srovnal na 3:3. „Vyrovnali v přesilovce pět na tři sporným gólem, padl nejspíš až po odpískání rozhodčím. Tím dostal zápas nový náboj a my jsme pět minut před koncem dali díky Šolcovi vítězný gól,“ řekl trenér Hvězdy.

„Klokani neprošli zkouškou trpělivosti,“ komentuje výkon svého týmu klubový web hcbohemians.cz. V referátu se objevuje hodnocení typu „pokažený sobotní večer“ nebo „jediným poraženým byl hokej jako takový“ či také „nepřející rozhodčí“ a „provokace ubohých výfukářů“.

„Oni si zde stále jen na někoho a něco stěžují,“ komentoval Gandalovič. Bohemians přesto podle něj zůstávají favoritem přeboru i pro letošní ročník.

„Škoda, že jsme v úvodu sezony, kdy jsme teprve tvořili tým, prohráli se Sokolem Žižkov. Jinak bychom teď měli stejný počet bodů jako Bohemka,“ dodal kormidelník Hvězdy.

Pražský hokejový přebor

čelo tabulky

1. Bohemians - 7 zápasů, 12 bodů
2. Hvězda - 7 zápasů, 10 bodů
3. Cormorán - 7 zápasů, 9 bodů