„Stále jsou věci, které můžeme zlepšit. Chceme být konzistentní. Musíme se držet herního plánu za každého stavu. V zápasech máme skvělé, ale i špatné úseky, ať už z uspokojení, nebo z jiných důvodů,“ všímá si kouč.

Mrzí ho především ztráty v zápasech, ve kterých se jeho celek dokázal střelecky výrazně prosadit. „Když dáme sedm gólů Plzni nebo teď naposledy pět Litvínovu, musíme mít tři body,“ říká.

Obrana zatím patří k jednomu z hlavních problémů Sparty. Beci chybují při rozehře i při samotném bránění. „Takové věci se ale dějí, to je hokej. Také dáváme góly, protože soupeř udělá chybu a ne proto, že by se bůh rozhodl dát nám dárek,“ zastává se svých svěřenců.

Pražané zůstávají také mezi celky s nejvíce trestnými minutami, oproti poslední sezoně však vidí trenér jeden zásadní rozdíl. „Nevnímám to tak, že bychom byli nedisciplinovaní a ztráceli kvůli tomu zápasy tak jako loni,“ vysvětluje.

Kvapil mimo hru

Spokojený může být s přínosem posil. Zkušení borci jako Michal Řepík, Vladimír Růžička nebo Adam Polášek týmu hodně pomohli. „Michal je skvělý lídr. Pracuje tvrdě na tréninku i v zápasech. Vláďa je hrozně chytrý hráč, Adam naše defenzivní jednička. Jsou pro nás všichni důležití,“ přikyvuje Krupp.

Bodově se naopak zatím trápí slovenský reprezentant Matúš Sukel (0+2). „Je stále mladý, dorůstá do role tahouna. Tvrdě pracuje a v průběhu sezony půjde nahoru,“ věří německý kouč.

Minusem je také nepříjemné zranění Marka Kvapila z prvního zápasu. „Možná bude chybět tři měsíce, těžko se odhaduje doba léčení,“ prozrazuje Krupp.

Tomu už letos skončila doba hájení a musí s mužstvem předvést podstatně lepší výsledky. Tlak ale necítí. „Byl jsem tu první rok, poznával tým a ligu. Teď skončily líbánky a je třeba dobře pracovat. Chci vyhrávat, rozhodně nechci být na desátém místě, a pokud to tak někdo bere, nemá tu co dělat,“ dodává trenér.