1/4

HK Lev Slaný – HC Slavoj Velké Popovice 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Kopica (Rendla), 29. Sekerka (Vodička, Melichna), 43. Pavlas (Kolář, Borkovec), 60. Rendla (Matoušek) – 22. Synáč (Hradil, Nejedlý), 60. Formánek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. Rozhodčí: Dundr, Jaška – Havel, Matějček.

Slaný si v předkole play-off poradilo s béčkem Kolína ve dvou zápasech a tři volné dny využilo na přípravu na dalšího soupeře výborně. Domácí se dostali do vedení v 11. minutě v přesilové hře, kterou využil Vladimír Kopica. Velké Popovice, které postoupily přímo do čtvrtfinále jako nejlepší druhý tým ze skupin, odpověděly krátce po první přestávce gólem Jana Synáče. Lev si vzal vedení zpět o necelých sedm minut později, když se trefil kapitán Martin Sekerka, a svoje vedení ještě navýšil ve třetí části zásluhou Jaroslava Pavlase. Hosté se snažili o zdramatizování závěru a necelé dvě minuty před koncem sáhli k risku bez gólmana. Ten ovšem potrestal Matyáš Rendla. Velké Popovice se dočkaly další branky až v poslední sekundě, kdy stanovil konečný stav na 4:2 David Formánek.

Druhý zápas série je na programu v pátek od 18:45 ve Velkých Popovicích. Tam se odehraje i případný třetí rozhodující duel, který je naplánovaný na neděli od 15 hodin.