O prvních třech postupujících do čtvrtfinále bylo už delší dobu jasno. Poděbrady posbíraly ve skupině Východ 39 bodů a skončily první o čtyři body před druhou Mladou Boleslaví. Rakovník se 47 body a šestibodovým náskokem ovládl skupinu Sever a na jihu byly nejúspěšnější Černošice, které s 54 body ovládly celou základní část. K této trojce se nakonec přidalo Slaný, které v posledním kole porazilo Kralupy nad Vltavou a v přímém souboji s dalším adeptem na přímý postup se stalo nejlepším celkem na druhém místě.

Zatímco tyto čtyři týmy budou odpočívat, osmička dalších se spolu porve v předkole o právo utkat se s nimi ve čtvrtfinále. Vcelku pohodlně postoupila mužstva ze druhých a třetích míst, kterými byly Mladá Boleslav, Kolín, Kralupy nad Vltavou a Benešov. Situace na dalších pozicích už ale byla zajímavější.

Ze severu se prodral do předkola Mělník, který posbíral velmi slušných 35 bodů, za ním se ale sešly na 29 bodech hned tři týmy – Čáslav, Kutná Hora a Hvězda Praha. Mezi nimi tedy musela vzniknout minitabulka, z níž nakonec vyšla nejlépe Kutná Hora a za ní pražská Hvězda. Paradoxně tak pro Čáslav, která byla na východě čtvrtá, skončila sezona, zatímco pátí Sršni jdou dál stejně jako celek z hlavního města, který byl pátý na severu. Ročník skončil vedle Čáslavi také pro Vlašim a Králův Dvůr, jimž patřila čtvrtá a pátá příčka na jihu.

A kdo se tedy s kým utká v předkole play off? Kralupy nad Vltavou, kterým unikl přímý postup do čtvrtfinále v posledním kole, vyzvou Kutnou Horu. Oba týmy se spolu utkaly v průběhu ročníku jednou, když v polovině ledna zvítězily Kralupy v Kutné Hoře těsně 3:2.

Druhou dvojici pro předkolo vytvoří Mladá Boleslav s Mělníkem. Také tyto dva týmy se během sezony potkaly jen jednou a tehdy na konci listopadu brali bruslaři přesvědčivé vítězství 6:2.

Třetí sérii proti sobě odehrají hokejisté Benešova a Kolína a vzájemná bilance hovoří lépe pro kozly. Ti zavítali na led svého soka teprve na konci ledna a tehdy vyhráli vysoko 7:2.

Poslední dvojicí soupeřů pro předkolo jsou pak Velké Popovice a Hvězda Praha. I tady bude mít lépe postavený celek svému sokovi co vracet, protože při jejich prvním setkání se doma radovali Pražané z těsného vítězství 3:2.

Předkolo play off se stejně jako další části vyřazovacích bojů hraje jen dvě vítězná utkání, přičemž výhodu domácího prostředí mají v prvním a případném třetím utkání lépe postavené celky. Předkolo odstartuje už v úterý 21. února, kdy se poprvé utká Mladá Boleslav s Mělníkem, a bude pokračovat ve středu 22. února. Druhé zápasy se odehrají v sobotu 25. února a případná třetí utkání hned o den později, tedy v neděli 26. února.

Týmy, které se umístily na posledních místech jednotlivých skupin pak čeká play down, z něhož zamíří nejhorší mužstvo do baráže o krajskou ligu, kde se utká s vítězem krajské soutěže. V play down se celky střetnou každý s každým doma a venku a započítávat se budou i výsledky ze vzájemných utkání v základní části. V současné chvíli jsou tedy Žabonosy, Benátky nad Jizerou i Žebrák srovnané po třech bodech. Play down odstartuje v sobotu 25. února.

Program předkola play off

Úterý 21. 2.
BK Mladá Boleslav B  - HC Junior Mělník (18:00)

Středa 22. 2.

HC Lev Benešov – SC Kolín B (18:00)
HK Kralupy nad Vltavou – SK Sršni Kutná Hora (18:30)
HC Slavoj Velké Popovice – HC Hvězda Praha (18:45)

Sobota 25. 2.
SC Kolín B – HC Lev Benešov
SK Sršni Kutná Hora – HK Kralupy nad Vltavou (17:30)
HC Junior Mělník – BK Mladá Boleslav (17:30)
HC Hvězda Praha – HC Slavoj Velké Popovice (18:30)

Neděle 26. 2.
(potenciální zápasy)
HK Kralupy nad Vltavou – SK Sršni Kutná Hora (16:15)
HC Lev Benešov – SC Kolín B
HC Slavoj Velké Popovice – HC Hvězda Praha (15:00)
BK Mladá Boleslav B – HC Junior Mělník (17:00)