HK Králův Dvůr – HC Lev Benešov 4:5 (1:2, 0:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Miška (Pánek, Gebhart), 41. Veber (Slabý), 42. Petrus (Krásl), 60. Slabý (Březina, Pánek) – 5. Mareček (Borek), 20. Kohout (Starec, Dušek), 21. Sládek (Procházka, Holánek), 28. Starec (J. Zderadička), 59. Holánek (Rittig). Tresty: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Vladimír Kameš (trenér HK Králův Dvůr): Byl to z obou stran velice pěkný zápas. Benešov si ale od začátku za vítězstvím šel, a proto vyhrál. Vyhrál tým, který měl větší chuť po zisku tří bodů.

Z hokejového utkání Krajské ligy Kolín B - Žebrák (3:5)
Krajská liga: Mělník zastavil rozjeté Černošice, první body má Žebrák

HC Hvězda Praha – HC Rakovník 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 12. Janásek (Procházka), 35. Hlaváč (Veverka), 36. Čmejla (Janásek, Veselý), 60. Procházka (Čmejla, Hlaváč). Tresty: 6:7 + Adam (Hvězda), Hulcr a Kounovský (oba Rakovník) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Jiří Katz (trenér HC Hvězda Praha): Před zápasem jsme si říkali, že do něj musíme jít, jako by to bylo play off. Bojujeme o každý bod, který by nás do play off mohl dostat, takže jsme s tím byli smíření. Vstoupili jsme do zápasu velice dobře a hosty jsme zaskočili. Utkání jsme po zásluze kontrolovali a určovali jsme tempo hry. Dali jsme první branku, která pro nás byla nesmírně důležitá. Hosté pak měli přesilovou hru, kterou jsme dobře ubránili. Naopak jsme v ní měli velkou příležitost, kdy jsme šli sami na bránu a neproměnili. Před druhou třetinou jsme si řekli, že nechceme udělat takový zkrat, jako jsme udělali s Poděbrady. Třetinu jsme znovu kontrolovali, soupeře jsme moc nepouštěli do šancí, měli jsme dobrý forčeking a dobře jsme si hlídali střední pásmo. Přidali jsme dva góly, hosté měli jednu příležitost, když trefili břevno. Třetí třetina už byla jen třešnička na dortu. Takticky jsme si utkání pohlídali a de facto jsme hosty do žádné akce nepustili. Přestáli jsme dvě oslabení, což je super, a pak už jsme to jen pečetili do prázdné brány při powerplay. Musím kluky pochválit a vyzdvihnout našeho gólmana, který byl ozdobou utkání. Naši hráči mu velice pomohli, dobrý týmový výkon. Jsme rádi za body, které jsme urvali proti favoritovi. Příští týden nás čeká horká půda v Čáslavi.

Petr Tatíček (trenér HC Rakovník): Je blbé, že jsme vůbec nedali gól. Nějaké šance jsme sice měli, ale štěstí se k nám nepřiklonilo. Soupeř měl dobrý pohyb, hrál celkem agresivně a asi zaslouženě vyhrál.

HC Junior Mělník – HK Kralupy nad Vltavou 4:3 (3:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Šimon, 15. Krejsa (Šimon), 17. Stinka (Šípek), 31. Fedymycz (Macek, Šípek) – 27. Prášek (J. Verbík), 30. Šmíd, 56. Šmíd (R. Verbík). Tresty: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Libor Stinka (trenér HC Junior Mělník): Derby rozhodla první třetina a rozdíl v gólmanech. Prvni třetina, kterou jsme vyhráli 3:0, se nám povedla. Ve druhé Kralupy hru vyrovnaly a snížily na rozdíl gólu, ale vzápětí jsme přidali čtvrtý gól a šli tak do třetí s bezpečnějším náskokem. Třetí část byla bojovná. Kralupy snížily, ale myslím, že jsme vítězství zaslouženě udrželi. Musím pochválit kluky, jak zápas zvládli, i brankáře Michala Formánka, který nám v těchto těžkých zápasech, kde potřebujeme každý bod, dodává klid a chytá výborně.

Dušan Sikela (trenér HK Kralupy nad Vltavou): Utkání rozhodla opět špatná první třetina z naší strany. V utkání jsme soupeři darovali čtyři branky a i přes výraznou převahu ve druhé a třetí třetině jsme výsledek neobrátili v náš prospěch.

Matěj Kos je nejproduktivnějším hráčem Rakovníka v krajské lize.
Řisuty jsou odrazem kladenského hokeje, míní Kos. S Rakovníkem chce vyhrát kraj

HC Spartak Žebrák – SK Černošice 3:6 (2:3, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Dunchanka (J. Bakule, Jícha), 14. Langer (Dunchanka, J. Bakule), 39. J. Bakule (Belda, Milec) – 8. Zuska, 13. Jobek, 20. Staněk (Jobek, Krudenc), 32. Formánek (Brejcha, Štíbr), 35. Hanžl (Vladyka), 48. Staněk (Hanžl, Vlček). Tresty: 9:13. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1.

Peter Mitošinka (trenér HC Spartak Žebrák): Odehráli jsme kvalitní utkání. Jediné, co mě mrzí, jsou naše neproměněné šance. Jinak musím hráče pochválit za to, jak k utkání přistoupili. Na ledě nebylo znát, že se utkaly dva týmy z různých konců tabulky. Oceňuji, že přestože jsme utkání dohrávali na dvě pětky kvůli vyloučení Davida Nováka a odstoupení dvou hráčů ze zdravotních důvodů, tak kluci dohráli zápas s vysokým nasazením a bojovností.

Luděk Záhorský (trenér SK Černošice): Utkání mnoho krásy nenabídlo, kvůli častým vyloučením a kvalitě ledu se moc hokej nehrál. I tak jsme splnili svoji povinnost a odvezli jsme si tři body.

HC Benátky nad Jizerou B – HK Lev Slaný 3:2sn (0:0, 0:0, 2:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 45. Macura, 47. Karli (Gebell), rozh. náj. Horáček – 49. Sekerka (Vodička, Suda), 60. Kopica (Kadlec). Tresty: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Michal Kazatel (trenér HK Lev Slaný): Byl to těžký zápas, ve kterém soupeř výborně bruslil a dohrával každý souboj, někdy až na hranici faulu. Gólmani na obou stranách chytali skvěle. Za stavu 2:0, kdy jsme obdrželi dva rychlé góly a nevypadalo to vůbec dobře, kluci ukázali vůli, vrátili se do zápasu a minutu před koncem jsme při powerplay vyrovnali. Rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byl šťastnější soupeř.

Sparťanský odchovanec Tomáš Brejcha patří už několik sezon mezi opory Černošic.
Černošice vládnou krajské lize. Jsme produktivnější než loni, těší Brejchu

HC Slavoj Velké Popovice – HC Rytíři Vlašim 8:5 (4:4, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 3. Freisler (Vacek), 7. Vacek (Braniš, Formánek), 9. Voska, 12. Hradil (Nejedlý), 38. Cikánek (Nejedlý), 46. Maňas (Nejedlý, Pechar), 52. Synáč (Freisler, Nejedlý), 54. Dulovec (Synáč) – 2. Holeš (Burda, Florián), 11. Holeš (Florián, Kořánek), 12. Kočí (Herwig, Mareš), 15. Herwig (Florián), 39. Kratochvíl (Kočí, Herwig). Tresty: 12:12 + Freisler (Velké Popovice) a Burda (Vlašim) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.

Jan Jaeger (trenér HC Rytíři Vlašim): Byli jsme lepší, bohužel jsme prohráli. Celý zápas znehodnotil a nás velice poškodil hlavní rozhodčí Pavel Doubek. Namyšlený, arogantní a dál se raději vyjadřovat nebudu, protože se to do novin nehodí.

HC Žabonosy – BK Mladá Boleslav B 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Mejzr (Kedršt, Smejkal), 20. Smejkal (Paroubek, Mejzr), 25. Hlaveš (Smejkal), 34. Hlaveš (Smejkal, Kedršt), 40. Kunášek (Nedbal) – 8. Mareš (Tregl, Zvolenský), 49. Tregl (Mareš). Tresty: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Jiří Honz (trenér HC Žabonosy): Začali jsme tlakem, ale bez gólu. Sami jsme první gól obdrželi, ale nezlomilo nás to, pokračovali jsme v ofenzivě a podařilo se nám odskočit na 5:1. Pátý gól jsme dávali 30 vteřin před přestávkou, byla to důležitá branka. Třetí třetinu jsme nehráli dobře, ale celkem jsme si to pohlídali. Jsme rádi za tři body.

Hokejista Lukáš Rindoš
Lukáš Rindoš: Nějaké zásoby umu ještě mám a vedle sebe dobré kluky

HC Čáslav – SC Kolín B 8:2 (2:0, 1:1, 5:1)
Branky a nahrávky: 13. Hejný, 16. Borovanský (Barbora), 39. Barbora (Kůrka, Florian), 48. Sladký (Kůrka, Borovanský), 52. Hejný (Tomek), 52. Navrátil (Křišťan), 55. Sladký (Borovanský), 56. Hejný (Šilhan) – 35. Špinka (Spitzer), 56. Martínek (Kozák). Tresty: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Radek Smitka (trenér SC Kolín B): Bohužel jsme nenavázali na úterní výkon s Kralupy. Soupeř byl zkrátka lepší. My neproměnili nějaké šance v první třetině, kdy jsme za stavu 0:0 mohli jít do vedení. Bohužel jsme dostali smolný gól a pak jsme soupeři na druhý namazali. Ve druhé třetině jsme přebírali otěže, dali jsme na 1:2 a měli jsme víc ze hry. Soupeř nám ale v závěru třetiny ujel a dal na 1:3. Ve třetí třetině se nám nepodařilo nějakým způsobem výsledek zkorigovat a soupeř naše chyby potrestal. Výsledek vypadá tak, jak vypadá.

SK Sršni Kutná Hora – HC Poděbrady 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Tvrdík (Beran, Švejda), 30. Rudolfský (Bašus), 52. Tvrdík (Švejda, Jelínek). Tresty: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Jiří Kadlec (trenér SK Sršni Kutná Hora): Měli jsme horší vstup do zápasu. Dostali jsme se pod tlak, pak jsme navíc faulovali a šli do oslabení. Tam nás soupeř docela pozlobil, ale naštěstí jsme to přežili. Potom už jsme byli po celý zápas lepší. Konečně se nám povedlo dát gól tak, abychom vedli a nedotahovali. Musím vyzdvihnout výkon gólmana, který byl skvělý. I všichni hráči zabojovali, skákali do střel, když měl soupeř možnost. Parádní výkon.

Hokejisté Slavie bojovali o prodloužení vítězné série na domácím ledě s Jihlavou.
Slavia chytila druhý dech, v Chance lize momentálně není lepší tým