Po prvním utkání předkola se mohlo zdát, že série mezi Velkými Popovicemi a Hvězdou Praha bude mít jednoznačných průběh a jasného vítěze. Domácí se dostali hned v úvodu do vedení a soupeř dokázal jen korigovat na 1:2. Ve zbytku utkání navíc Velkopopovičtí předvedli vysokou produktivitu a celkem nasázeli soupeři z hlavního města sedm branek! Po výsledku 7:1 tedy odjížděli k sobotní odvetě jako jasný favorit.

Jenže Hvězda si na domácím stadionu počínala stejně produktivně! Už v 17. vteřině šla do vedení po zásahu Tomáše Chvály a když Adam Freisler srovnal, brzy ji navrátil náskok Štěpán Veselý. Velkopopovičtí pak sice znovu vyrovnali z hole Martina Vacka, zbytek zápasu ale ovládli Pražané.

Ve 13. minutě je znovu poslal do vedení Luboš Adam, který využil přesilovou hru, a pak přišlo dlouhé čekání na gól. Až po polovině zápasu se trefil Jan Slavík, kterého brzy nato doplnil kapitán Jan Klečka. Na 5:3 ještě dokázal snížit v přesilové hře hostující Luboš Rejna, jenže to bylo od Velkých Popovic vše. Ve zbytku zápasu se trefili ještě Benjamín Velas a Marek Klement a Hvězda zvítězila 7:3.

Nedělní odvetu pak vyhráli Popovičtí 3:1 a do čtvrtfinále doprovodí Kolín, Kralupy a Mělník. Kolín porazil lépe postavený Benešov 5:1 a 3:2 a možná poněkud překvapivě postoupil do čtvrtfinále. Kralupy nad Vltavou naopak potvrdily roli favorita a Kutnou Horu vyřadili po výsledcích 3:1 a 2:1 po prodloužení. Mělník, který se v základní části trápil, pak potvrdil svoji kvalitu a s béčkem Mladé Boleslavi si poradil přesvědčivě 4:2 a 6:0.