„Tohle ale vůbec nijak prestižně neberu. Mužstvo hraje dobře a jednou jsem prostě na té lepší a šťastnější straně, můžu se pak ale zase ocitnout na té horší a budu tady pranýřovaný a kamenovaný. Snažím se být na zemi a nijak nejásat. A zase na druhou stranu – až to přijde opačně, tak se z toho zase naopak nebudu věšet," řekl novinářům Jandač, který s Růžičkou dobyl v roce 2010 titul mistrů světa a patří jako asistent i do současného realizačního týmu Vladimíra Vůjtka staršího.

Sparta v každém z posledních tří zápasů vstřelila minimálně šest branek. V sezoně má za 37 odehraných kol na kontě už 11 vystoupení, v nichž skórovala v základní hrací době alespoň pětkrát, díky čemuž je se 144 góly jasně nejproduktivnějším týmem extraligy. Například obhájce titulu Litvínov, který uzavírá tabulku, to zatím nezvládl ani jedinkrát.

Ohromujících 16 branek stihla Sparta nasázet za poslední dva zápasy, čímž potěšila většinu z celkem 22.225 diváků, kteří přišli do hlediště O2 areny na duely s Brnem a Chomutovem. „To je jak ve snu," připustil Jandač k výjimečné střelecké potenci. „Pro nás samozřejmě dobře, pro diváky také, ale já zůstávám na zemi a věřím, že stejně tak i hráči a celé mužstvo," zdůraznil.

Pohledné akce, góly a uvolněnost

Na jeho svěřencích je v posledních zápasech dobře patrné, jak si věří a díky tomu hrají uvolněně, což se promítá do mnohdy velmi vyvedených kombinací. „Dáváme góly i po pohledných akcích, a když vám to tam na začátku napadá, hraje se vždy daleko lépe a branky pak naskakují," konstatoval Jandač.

„Hlavně musíme hrát tak, abychom ty góly nedostávali, protože jich dostáváme poměrně dost. Snažíme se změnit něco v obraně, pracujeme na tom, ale je to otázka realizace na ledě. Jsem tedy spokojený především za to, že s Chomutovem jsme dostali jen jednu branku," prohlásil Jandač.

I k té měl ovšem sedmačtyřicetiletý kouč výhrady. Brankář Tomáš Pöpperle kvůli ní přišel v 56. minutě o čisté konto. „Udělali jsme zase stupidní fauly. I když je zápas rozhodnutý, dostaneme gól, když soupeři nabídneme dvě minuty hry v pěti proti třem. To jsou věci, které nás sráží. Je to o té disciplíně, aby se hráči vyvarovali zbytečných faulů," řekl Jandač.

Čtěte také: Hokejová Sparta si poprvé vychutnala plné ochozy domácí O2 areny