Boleslavským Bruslařům skvěle vyšla první třetina, po níž byl stav 2:0 pro domácí. V 11. minutě tečoval Čechovu střelu ex-sparťan Dvořáček a Boleslav šla do vedení. O dvě minuty později bylo ve Ško-Energo Areně ještě veseleji, když se z dorážky prosadil Rohdin.

V závěru druhé třetiny padly tři góly. Nejprve využil přesilovku hostující Horák, ale Boleslav našla odpověď po úniku a přesné Rohlíkově střele. Na 2:3 snížila Sparta až se závěrečným klaksonem. Rozhodčí ještě regulérnost gólu, respektive jeho přesné časové určení, museli ověřit u videa. Po krátké kontrole jej Horákovi uznali. Ve třetí periodě již pak nepadla žádná branka, a Boleslav tak po téměř měsíci slaví tříbodové vítězství.

„Hned jsme tahali za kratší konec, když obě inkasované branky byly jako přes kopírák. V předbrankovém prostoru se musí prostě pracovat, padat a blokovat. Postupem času jsme se zvedli a dvakrát jsme se vrátili do zápasu. Pak už jsme s tím ale nic neudělali,“ řekl po zápase kouč Sparty Pavel Gross.

„Kluky jsme nabádali, aby chodili víc před branku a dneska se nám to hned dvakrát vyplatilo. Škoda že jsme nesehráli lépe konec druhé třetiny, kdy se dostala Sparta na rozdíl jedné branky,“ hlásil za domácí střídačku kouč Václav Pletka. A pokračoval: „Do třetí třetiny jsme šli s tím, abychom se vyvarovali nějaké hrubky vzadu. Ale kluci to odbojovali a odblokovali.“

Sparťanský útočník Roman Horák vstřelil popáté v této sezoně v jednom utkání dva góly, tentokrát to ovšem nevedlo ani k jednomu bodu. "Neměli jsme na začátku dobrý pohyb a dostali dva góly po skrumáži před brankou. Pak už jsme zápas jen dotahovali. Dokázal jsme se dostat zpátky i za stavu 1:3 a využili nějaké přesilovky, což je vždycky pozitivní, ale bohužel už jsme zápas na konci nedotlačili," poznamenal.

BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 3:2

Branky a nahrávky: 11. Dvořáček (Čech, Pitule), 13. Rohdin (Gewiese, Malát), 37. Rohlík (O. Roman) – 36. Horák (Forman, Řepík), 40. Horák. Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 2970.

Sparta: Cichoň – Krejčík, Moravčík, Kempný, Krutil, Němeček, Irving, T. Tomek – O. Najman, Horák, Chlapík – P. Kousal, Sobotka, Řepík – Buchtele, M. Vitouch, Forman – Mužík, Žmola, Hauser.