První polovina zápasu se Pražanům příliš nepovedla. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání Sklenář, poté přežili trestné střílení Miškáře a v polovině zápasu zařídil Kolínu dvoubrankový náskok Král.

Důležité momenty se děly hned po startu třetí části. Trest na pět minut a do konce utkání dostal slávista Šteiner a s nadějemi hostů na obrat to nevypadalo nejlépe. Z dlouhé přesilovky ale uběhlo jen pár vteřin a Žejdl v oslabení snížil.

Místo nádechu k otočení skóre ale přišel hned o devatenáct vteřin později další úder kolínských Kozlů, z hole Šafránka a když se krátce poté prosadil také Štohanzl, bylo "vymalováno". Na konečných 5:1 pak v samotném závěru pečetil Morong.

Hokejisté Slavie se v Edenu utkali se soupeři z Benátek.
Slavia se rozjíždí i v Edenu! Třetí výhru 4:2 v řadě obstaraly Benátky

"Těší nás samozřejmě jednoznačné vítězství, ale i předvedená hra. Nechybělo nám nasazení chuť hrát, v tom jsme soupeře předčili,“ radoval se trenér Kolína Petr Martínek. I soupeř měl dobré momenty, ale my jsme ho do tolika vyložených šancí nepustili. Hráli jsme disciplinovaně a od první minuty jsme šli za vítězstvím,“ uvedl kouč Kozlů.

Kolín - Slavia 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky: 4. Sklenář (Zorko, Veselý), 27. Král, 45. Šafránek (Jankovský), 48. Štohanzl (Miškář, Kukla), 58. Morong (Piegl, Štohanzl) - 45. Žejdl (Duda). Rozhodčí: Sýkora, Čáp – Maštalíř, Roischel. Vyloučení 5:4. Využití 2:0. V oslabení 0:1. Diváků: 1000.

Slavia: Michajlov – Veber, Krejčí, Hovorka, Duda, Havel, Zelingr – Kružík, Žejdl, Všetečka – Šteiner, Kern, Pšenička – Vlček, Poletín, Doležal – Soukup, Havrda, Petrov.

Hokejisté Slavie se v Edenu utkali se soupeři z Benátek.
Hokej: Kdo z Pražanů s kým, kdy a kde?