Diváci se nenudili od úvodního hvizdu. Uběhlo jen patnáct vteřin a kolínským stadionem se rozezněl zvuk nastřelené tyče, kousek od úvodního gólu byl domácí Dlouhý. Další šance Kozlů následovaly a za úvodní tlak přišla zasloužená odměna v podobě prvního gólu, když se na začátku šesté minuty trefil kapitán Koukal. Další minuty ale naopak patřili hostům a po sérii šancí před kolínskou brankou srovnal Matyáš.

Hru pak hodně rozkouskovala vyloučení, ale pořád se hrál svižný hokej s šancemi na obou stranách. Dlouho hráli prim brankáři a pozorné obrany, na další góly se díky tomu muselo čekat až do závěrečné desetiminutovky. V 52. minutě rozjásal tribuny vedoucím gólem Dlouhý a minutu před závěrečnou sirénou využil zmatků ve slávistické rozehrávce z vlastního pásma Niko. Kozlové slavili výhru 3:1!

Díky tomuto vítězství se kolínská parta dostala na jediný bod za vedoucí Vsetín, ten totiž prohrál s Jihlavou 1:2. Pražané jsou v šestičlenné skupině od devátého do posledního čtrnáctého místa tabulky, která má na kontě šest bodů.

Ohlasy připravujeme…

Viktor Hübl a František Lukeš při srpnové rozlučce v Litvínově. Oba jsou teď hráči druholigového Chomutova.
Litvínov tápe, legendy válí v pralese. Telefon však prý zatím zvonit nebude

Kolín - Slavia 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Branky: 6. Koukal (Z. Král, Dlouhý), 52. Dlouhý (Aubrecht), 59. Niko – 12. Matyáš (Růžička). Rozhodčí: Kostourek, Pilný – Maštalíř, Horažďovský. Vyloučení 5:5. Využití 1:0.

Kolín: Soukup – Kolmann, Aubrecht, Niko, Naar, Kukla, Rymsha – Z. Král, Koukal, Dlouhý, Sklenář, Nedvídek, Jankovský, Ouřada, Moravec, Síla – Lang, Morong, Šedivý, Matějček

Slavia: Málek – Žovinec, Szathmáry, Barák, Matyáš, Hejda, Klikorka, D. Němeček – Všetečka, Růžička, Kern – Knotek, Žejdl, Mrňa – Poletín, Pšenička, Kotala – Havrda, Závora, Strnad.