První zaškobrtnutí v sezoně nedonutilo trenéra Pavla Grosse k odbočení z nastolené cesty. Sparta nastoupila proti Vítkovicím v totožné sestavě jako proti Brnu a od úvodu se stejně jako v předchozích kolech chtěla prezentovat aktivním hokejem.

Jenže ani tlak a velká střelecká převaha ke gólu v první části nevedly. Po čtvrthodině hry se naopak před brankovištěm Pražanů uvolnil před Mikliše hostující Petr Chlán a šikovnou tečí překonal Jakuba Kováře v brance domácích.

Sparta ve druhém dějství neslevila ze své aktivity a vstřelené branky se dočkala v přesilové hře. Kestner sice netrefil puk ideálně, ale Roman Horák byl dobře postavený a dorážel prakticky do prázdné brány. Vítkovice tak opět potvrdily, že oslabení letos zdaleka není jejich silnou stránkou.

Přesilovky to je ovšem jiná. Chlán mohl Ostravanům vrátit vedení v početní výhodě, trefil ale jen tyč a do trháku odskočili domácí. Horák s Kestnerem příkladně napadali a po získání puku vypálil přesně do horního růžku Pavel Kousal. Další šance ale sparťané nevyužili, a tak bylo před závěrečným dějstvím vše otevřené.

To ovšem neplatilo dlouho. Už v první minutě třetí části předvedla skvělou práci opět Horákova formace a Josh Kestner dorážel do úplně prázdné branky. Trefil se vůbec poprvé v dresu Sparty a v české extralize.

Tým z hlavního města měl i ve zbytku utkání herní převahu, všechny další šance ovšem zlikvidoval hostující brankář Lukáš Klimeš. A to mohlo domácí mrzet! Vítkovice sáhly v závěru k risku bez gólmana a necelé dvě minuty před koncem zdramatizovaly poslední sekundy zásluhou Marka Kaluse. Krieger pak ale v rozhodujícím momentu selhal a nezařídil svému týmu alespoň bod.

„Odehráli jsme perfektní první třetinu, pak nám to tam nepadlo v přesilovce, když dal Chlán tyč. Sparta má silné mužstvo, my měli trochu okleštěnou sestavu. Klíčem byl gól na 3:1 hned v první minutě třetí třetiny. Cením si ale hráčů, že hrají do poslední minuty a sekundy. Tlačili jsme Spartu, ale nemáme štěstí,“ hodnotil hostující trenér Miloš Holaň pro O2 TV Sport.

„Věděli jsme, že Vítkovice sem přijedou po velmi dobré třetí třetině v posledním zápase. Momentum si vzali s sebou a náznaky rychlého protiútoku tam byly. My ale nehráli vůbec špatně, jen jsme potřebovali víc trpělivosti. Po první třetině jsme si řekli, abychom tak pokračovali dál, povedlo se nám to a strašně nám pomohla přesilovka a druhý gól. Někdy má jedna lajna momentum, což nám pomáhá,“ ohlédl se za utkáním i sparťanský kouč Pavel Gross.

HC Sparta Praha – HC Vítkovice Ridera 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Horák (Kestner, Kousal), 37. Kousal (Horák, Kestner), 41. Kestner (Horák) – 16. Chlán (Raskob, Mikuš), 59. Kalus (Raskob, Lakatoš). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Jaroš, Hribik – Ondráček, Šimánek. Diváků: 9863. Nejlepší hráči utkání: Roman Horák – Lukáš Klimeš.

HC Sparta Praha: J. Kovář – Irving, Kempný, Mozík, Němeček, Moravčík, Krejčík, Mikliš – Řepík, Sobotka, Chlapík – Kestner, Horák, Kousal – Hauser, Lajunen, Buchtele – Vitouch, Najman, Forman.
HC Vítkovice Ridera: Klimeš – Grman, Percy, Raskob, Mikuš, L. Kovář, Gewiese, Stehlík – Kalus, Chlán, Bukarts – Lakatoš, Krieger, Fridrich – Kotala, Claireaux, Krejsa – Lednický, Přibyl, Dej.