„O této věci se dlouho jednalo. Děkujeme všem fanouškům za trpělivost. Odměnou za ni je pro Kladno pozitivní rozzuzlení této hádanky. Petr dohraje sezonu na Kladně,“ uvedl před nedělním utkáním v Liberci tiskový mluvčí Rytířů Lukáš Jůdl.

V celé věci podle něj hrál i zásadní roli skvělý vztah mezi Kladnem a Slavií. „To, že Vampi zůstává u nás, je v závěru těžké sezony velice důležité. Víme, že bude hrát velkou roli v tom, abychom se zachránili v extralize. Pražané od nás mají i nadále k dispozici Víťu Bílka, Šimona Jelínka a Václava Vebera,“ shrnuje trenér a sportovní manažer Kladna David Čermák a připomíná, že pokud by někdo ze zmíněné trojice kladenských hráčů nastoupil za Rytíře, už by letos nemohl hrát na střídavé starty za Slavii.

Zároveň je tedy potvrzeno, že Vítězslav Bílek dohraje ročník ve slavistickém kádru. Bílek, který během letošní sezony překonal milník 500 odehraných zápasů za Kladno, je pro Pražany jedním z tahounů. Za 9 zápasů zapsal 9 vstřelených branek a na další tři přihrál. „Chtěli jsme Slavii alespoň takto oplatit to, že nám Petra nechají,“ dodal s poděkováním Čermák.

Vampola v sezoně odehrál za Rytíře 13 zápasů, v nichž má bilanci 3+4, hlavně ale tým strhával bojovným a výborným výkonem.