„Zaplaťpánbůh, že už je konec sezony, která byla z naší strany velice špatná. Musíme se z ní všichni poučit. Samozřejmě jsme se dnes chtěli s diváky rozloučit vítězstvím," řekl po utkání karlovarský brankář Tomáš Závorka

„Na naší obranu musím říci, že po měsíci nervů, kdy baráž byla hrozně náročná jak po fyzické, tak i psychické stránce, to z nás po pátku spadlo. Věřím, že nám lidi ten poslední zápas odpustí, že jsme ho neodehráli na sto procent," dodal Závorka.

Při bezstarostné hře se ujali vedení domácí v třetí minutě, kdy se trefil z levého kruhu Tomáš Rohan. Vzápětí mohl vyrovnat Šafránek, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti chytil lapačkou Závorka. Zbytek úvodní části patřil Energii.

V páté minutě propustil lehkou střelu Martina Rohana pod svými betony Král, který dostal příležitost místo slávistické jedničky Hyláka. Po šanci Skuhravého se skóre opět změnilo v závěru úvodní třetiny, když nejdříve v 17. minutě s pomocí hostujícího obránce dostal potřetí puk do branky Rachůnek a na 4:0 zvýšil střelou od modré čáry Redlihs.

Obrat Slavie

Od druhého dějství nahradil Krále Frodl a Slavia zavelela k obratu. V 23. minutě po Jiránkově přihrávce zakončil do prázdné branky Tuominen. Po několika jistých zákrocích Frodla vycítili Pražané šanci na úspěch. V 29. minutě se radovali po trefě Markoviče, který v 34. minutě při vyloučení Skuhravého upravil už 3:4. Hned za 23 vteřin vyrovnal z levého kruhu Jiránek.

Z hlediště KV Arény se ozval pískot nespokojeného domácího publika a Karlovarští opět přidali. Při Mickově vyloučení 56 vteřin před koncem druhé třetiny vrátil Západočechům vedení Haščák.

V závěrečné části na výbornému Frodlovi ztroskotali Rachůnek i Haščák a Slavia dokonala obrat v zápase. V 52. minutě po ideální nahrávce Milana Hrušky proměnil únik David Hruška a vítěznou branku Slavie dal ze sóla Bahenský.

„Chtěli jsme dneska předvést co nejlepší výkon i k kvůli nemalému počtu našich fanoušků, kteří sem dnes přijeli. První třetina, kterou jsme prohráli 0:4, tomu samozřejmě neodpovídala. Bylo nutné v kabině trochu zvýšit hlas a myslím, že to potom po zbytek zápasu bylo vidět," řekl asistent trenéra Slavie Jan Srdínko.

Energie Karlovy Vary - Slavia Praha 5:6

Branky a nahrávky: 3. T. Rohan (V. Tomeček), 5. M. Rohan (V. Tomeček, T. Rachůnek), 17. T. Rachůnek (M. Rohan, T. Rohan), 19. Redlihs (Koblasa, Haščák), 40. Haščák (Kůs, Sičák) - 23. Tuominen (Jiránek, M. Ondráček), 29. Markovič (Pavlin, Vas), 34. Markovič (M. Hruška, Pavlin), 35. Jiránek (M. Ondráček, Knot), 52. D. Hruška (M. Hruška), 60. Bahenský. Rozhodčí: Pešina, Lacina - Špůr, Komárek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 3437. Třetiny: 4:0, 1:4, 0:2.

Karlovy Vary: Závorka - Baránek, Gulaši, T. Dvořák, Redlihs, Sičák, Weinhold, M. Rohan, J. Tomeček - Huna, Skuhravý, Vachovec - Haščák, Kůs, Koblasa - J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - V. Tomeček, T. Rohan. Trenéři: Mlejnek a Antonik.

Slavia: Král (21. Frodl) - Knot, Kolařík, Pavlin, Hraško, Drahorád, M. Hruška - D. Hruška, Šafránek, Mikulík - Markovič, Vas, Andres - Jiránek, Tuominen, M. Ondráček - Micka, Kašpařík, Bahenský. Trenéři: Razým a Srdínko.

Druhé utkání: Verva Litvínov - Dukla Jihlava 8:2 (4:1, 2:0, 2:1).