„Baráž je vrtkavá, stačí jeden nepovedený zápas a psychika jde strašně dolů. Pokud hokejový bůh dá a do baráže se dostaneme, tak se musíme soustředit na každý zápas," ví Mikulík, jehož tým je po výhře 2:1 v Ústí druhý za Kladnem. Právě exústecký útočník rozhodl pondělní mač gólem v prodloužení. Prvním v sezoně.

Milane, ve spojení se Slavií se mluvilo o insolvenci. Už se situace v klubu uklidnila?
Peníze nám chodí, 
v tom problém není. Řekli jsme si, že ty ostatní věci nebudeme v kabině řešit. Je to na vedení a my věříme, že situaci stabilizuje a sezonu potáhneme co nejdál.

Opustil jste extraligovou scénu a už druhým rokem pomáháte Slavii k postupu…
Vždycky když jsem hrál první ligu, tak to bylo v mužstvu, které bojovalo o postup. Já si to užívám, i když je to těžká dřina. Ani zápas s posledním týmem není jednoduchý, protože se očekává, že budeme vítězit. Je lepší, že máme čtyři kvalitní lajny, které se prosazují. To je pro postup důležité.

Vzali jste si ponaučení z loňského neúspěchu v baráži?
Přišla na nás krize a trošku jsme se v tom plácali. Před play off jsme se dali dohromady a do baráže jsme přímo prolétli. Tam to zlomil jediný moment, když jsme ztratili vyhraný zápas s Litvínovem (Verva otočila z 0:3 na 4:3). Následně jsme prohráli další zápasy a pak už se to těžko honí. Letos bude ještě těžší proklouznout do baráže, protože na dvě místa je tam víc týmů. Když nám bude hokejový bůh přát a my se dostaneme do baráže, tak se musíme soustředit na každý zápas. Důležitý je každý gól, každé oslabení…

PSALI JSME: Přerov si vyšlápl na lídra z Kladna, Slavia vydřela dva body v Ústí

Jak se hraje s kapitánským „céčkem"?
Já si to užívám. Převzal jsem to po Koláčovi (Kolaříkovi), který je legendou Slavie, tak je to pro mě pocta. Doufám, že týmu pomůžu dotáhnout to co nejdál.

Cítíte i vzhledem k loňskému neúspěchu větší tlak?
Tlak je pořád stejný. Když máte postupové ambice, tak s tím musíte počítat. Myslím si, že je to dobře. Hokej vás pak víc baví, když se za něčím jde a o něco se bojuje.

Se Slavií jste přijel do Ústí, kde jste strávil tři sezony. Jaký to je pocit rozhodnout proti bývalému klubu?
Do Ústí jsem přišel po pádu z extraligy. Tři roky jsme bojovali o postup, což se nám bohužel nepovedlo. Pamatuju si, že tady byla super parta, všechno bylo parádní a rád na to vzpomínám.

Bude vás gól něco stát?
Svačinku vypisovali jiní kluci, co tady hráli (směje se). Rád vzpomínám na Ústí, ale už je to hodně let, takže se to trošku maže. Ale Jirka Rys nebo Zdenda Kubica určitě něco dají, takže si uděláme nějakou svačinu.

Na výhru jste se dost nadřeli. Slovan měl převahu…
Ústí je kvalitní soupeř a věděli jsme, že dávají hodně gólů. Chtěli jsme hrát zezadu, přesto měli domácí hodně šancí a Saša (Hylák) nás opět podržel. Ke konci jsme se dostali do emocí, to jsme potřebovali a aspoň jsme to zvládli za dva body.

TAKÉ ČTĚTE: Legenda Slavie se vrhla na trénování. Kolařík: Děti musí hokej hlavně bavit