„Nabídli jsme mu smlouvu už během sezony, ale Tomáš si chtěl dát čas na rozhodnutí až do jejího konce. I potom jsme s ním jednali, ale rozhodl se vyzkoušet možnost zahrát si extraligu,“ říká sportovní manažer klubu Jiří Veber.

Šmerha nemusí shánět nové bydlení, zůstává totiž v Praze. Od nového ročníku bude hráčem Sparty. „Přejeme mu v extraligovém angažmá hodně štěstí a držíme mu palce, aby se dokázal prosadit,“ potvrzuje Veber fakt, že rivalita mezi hokejovými „S“ není vůbec taková, jaká platí ve fotbale.

Sportovní manažer uslyšel „Ne, děkuji“ i od dalších dvou hráčů, kteří si chtějí hledat angažmá jinde. Pod novým trenérem Martinem Štrbou se už nebudou připravovat obránce Marek Ryzák a útočník Aleš Furch. „Oba od nás obdrželi nabídku nové smlouvy, ale rozhodli se ji nepřijmout. I jim přejeme hodně štěstí v další kariéře,“ dodává Veber.

Sedmnáctá sezona

Věrnost sešívaným barvám naopak hlásí jednačtyřicetiletá opora Jan Novák. Ten v minulé sezoně absolvoval svůj jubilejní 800. zápas v červenobílém a teď se chystá na svou sedmnáctou sezonu ve Slavii.

„Slavia je moje srdcová záležitost a odehrát za ni jakýkoliv zápas je pro mě ctí. Už se těším na další spolupráci a novou sezonu,“ přiznává klubová legenda, která i v pozici nejstaršího hráče týmu patří k těm naprosto nejproduktivnějším.

„Honza je obrovská osobnost našeho klubu, lídr, který si odvádí svoji práci na ledě i mimo led. Vnímám, že jako kapitán má velký přínos i v komunikaci s fanoušky, a jsme moc rádi, že přijal naši nabídku na pokračování,“ těší sportovního manažera.

Slávisté odstartují letní přípravu na novou sezonu již toto pondělí 4. května. A to pod vedením nové trenérské dvojice Martin Štrba a Jiří Doležal.