A co je hlavní, tohle předsevzetí se daří jemu i celému týmu náramně plnit. „Pokud neprohrajeme s nějakým slabším soupeřem, máme prvenství v letošním přeboru v kapse,“ řekl po výhře 6:1 nad největším konkurentem Hvězdou Schubert.

Sám se na něm podílel velmi důležitou brankou v první třetině na 2:0.

Soupeř byl vždy v počátcích třetin velmi aktivní, mohli jste sami inkasovat.

Myslím, že máme celkově lepší tým než Hvězda, takže i kdybychom s ní prohrávali, nebyla by to pro nás zase taková komplikace. Kvalita je na naší straně.

A tentokrát i rozhodčí?! Hned čtyřikrát jste hráli přesilovku pět na tři. Ze tří přesilovek jste skórovali…

Podobný průběh, ale v obráceném gardu byl předtím v zápase na Hvězdě. Tam jsme byli zase my hodně vylučováni. Tady jejich očividné fauly vyplynuly z naší agresivní hry a dobrých kombinací. Nemyslím, že by nás rozhodčí nějak výrazně tlačili.

Jste také lídrem tabulky střelců přeboru s 24 góly. Kolik jich bude na konci sezony?

Tak před třemi roky jsem dal jednapadesát gólů, to je můj rekord. Ale už jsem starší a spíš mě těší, když vyhrajeme a uděláme radost fanouškům. To je můj hlavní cíl.

Jak dlouho jste v Bohemians?

Už ani nevím, snad dvanáct, třináct let. Bylo to po návratu z vojny v Mělníku, Bohemka hrála ve druhé národní lize a ještě na Štvanici.

Na sklonku loňské sezony jste v baráži neuspěli, co letos?

Neuspěli jsme, ale odehráli vyrovnané zápasy. Pokud udržíme kádr, co tady teď je, máme reálnou šanci baráž zvládnout.

Momentálně poslední je v tabulce II. ligy Kobra Praha, pokud by k vám spadla do přeboru, to by asi pro vás byla velká konkurence.

Jenomže Kobru vede pan Šeba z hokejového svazu a ten se už podle mě postará o nějakou změnu, aby nespadla přímo a hrála také baráž.

Jaká by to byla pro vás změna, přebor a druhá národní liga?

Pokud bychom postoupili do druhé národní, byla by šance to i zpeněžit. Chybí nám totiž finanční zázemí. Na druhou stranu, my starší hráči bychom vzhledem k pracovnímu vytížení už asi nestíhali hrát v této soutěži.

Takže by došlo na obměnu kádru?

Stoprocentně, to by bylo nezbytné. Ve druhé národní je potřeba trénovat čtyřikrát týdně. A my trénujeme jen jednou. A pak už jsou jen zápasy. Mně to stačí, mám rodinu a zaměstnání.

Jak to, že nemáte na střídačce trenéra?

Je to tak, snažím se tu funkci suplovat během hry sám, i když mě vlastně nikdo nejmenoval. Když je potřeba něco říct, tak to udělám .My už jsme ale natolik vyzrálý tým, že vlastně žádného trenéra ani nepotřebujeme.

Jak dlouho lze přebor hrát? Do padesáti?

Pokud se mi něco nestane, tak bych určitě chtěl… Působí tu i bývalí extraligoví hráči. Dokud to jde, chceme se hýbat, aby nám nenarostly pupky. Žádnou hranici si nedávám.

Ronald Schubert

narozen 14. srpna 1973
přezdívka Rony
postavení v týmu centr první řady a současně hrající trenér
zajímavost aktuálně nejlepší střelec přeboru s 24 góly