„V neděli z autobusu postupně všichni odpadávali. Někdo zvracel, někdo měl hrozný průjem. Včera trénink nebyl, všichni jsme museli na kapačky. Takže pro nás to bylo dneska strašně důležitý, že jsme doma urvali tři body," radoval se slávistický útočník Tomáš Vlasák po vítězství 2:1, díky kterému se Slavia vrátila do čela baráže o bod před Chomutov i Olomouc.

Olomouc s odložením duelu baráže, která se hraje pravidelně v úterý, v pátek a v neděli, nesouhlasila, takže Slavia musela nastoupit. „Ani jsme se o to tak úplně nezajímali. V pondělí ráno se tady sešli asi jen tři nebo čtyři kluci. Měli jsme nějaké zprávy a pak nám masér napsal, že máme přijít normálně a bude se hrát. My jsem se tím nezaobírali. Je to otázka vedení a my jsme strašně rádi, že jsme vyhráli," uvedl Vlasák.

Výhru nebral jako zadostiučinění za to, že soupeř s odložením nesouhlasil. „Ta baráž je natřískaná, nevím, kdy by ty termíny byly. Možná by se dalo hrát dvakrát za sebou, play off se taky tak hraje. Pro nás to je strašně důležitá výhra a neberu to v tom kontextu, jestli je to zadostiučinění nebo ne. Potřebovali jsme vyhrát a dneska to celý mančaft odmakal a přiklonilo se to k nám," pochvaloval si.

Oslabení organismu

Podle čtyřicetiletého trojnásobného mistra světa každý na ledě cítil oslabení organismu po prodělané viróze. „Snažili jsme se do sebe neprat nějaké vitamíny a ionty. Já sám jsem v pondělí snědl jen banán a dva rohlíky. Dneska už jsem si dal suchou rýži s kuřecím masem na vodě. Té energie jsme do sebe noc nedostali. Teď máme dva dny, abychom se trošku vzpamatovali a připravili jsme se na další zápas," vzhlížel Vlasák k pátečnímu vystoupení v Chomutově.

Přiznal ale, že na konci už Slavii ubývaly síly. Ukázala se ale podle něj soudržnost týmu, která je viditelná už od začátku baráže. „Kluci v oslabení padají do střel. Všichni bojujeme. Není to žádný krásný hokej. To od toho čekat nemůžeme. Je to ubojovaný a vydřený, ale tak to prostě musí být," uvedl slávistický odchovanec, který se před touto sezonou vrátil z Plzně.

Slavia, která v extralize skončila beznadějně poslední, si může pochvalovat povedený start do baráže. Doma zatím body neztratila. „Ale byly to zatím jen dva zápasy. Ještě nás nějaké čekají a k tomu by samozřejmě bylo dobré přidat nějaké body zvenku. Musíme do toho jít dál s pokorou," dodal Vlasák.

Čtěte také: Slavia i přes střevní potíže uspěla s Olomoucí a dostala se na první místo