„Vím, že je to ode mě vůči rodině nefér,“ přiznal Jandač v rozhovoru pro Sport.cz. V nedávné minulosti vedl Spartu (skoro) pět sezon a dostal se s ní až do finále extraligy. Pak ale zamířil do velkého světa: dvě sezony byl hlavním trenérem české reprezentace a v roce 2018 odešel na zkušenou do ruského Magnitogorsku.

Nyní je zpět v Praze, na rozdíl od svého předchozího působení se bude o trenérskou odpovědnost dělit rovným dílem s Miloslavem Hořavou. Ten jen před pár dny oficiálně nahradil odvolaného Uweho Kruppa. „Nenazýval bych to asistentem, ale kolegou. Budeme se dobře doplňovat,“ řekl Hořava o nastávající spolupráci dvou výrazných trenérských osobností.

Jandač prostředí ve Spartě samozřejmě dobře zná, byť v kádru zůstalo už jen sedm pamětníků jeho éry a zcela se proměnilo klubové vedení. V něm teď mají rozhodující slovo jeho bývalí hráči Jaroslav Hlinka a Petr Ton a zřejmě i to pomohlo přesvědčit trenéra, aby smlouvu podepsal hned. Původně totiž plánoval návrat k hokeji až později.

„Původně jsme se chtěli bavit spíš směrem k příští sezoně, jenže pak se daly věci strašně rychle do pohybu a bylo potřeba jednat,“ popsal Jandač. „Od Miloše Hořavy i od Jardy Hlinky (sportovní manažer, pozn. red.) jsem cítil velký a opravdový zájem. Získal jsem dojem, že bych měl do Sparty naskočit už teď,“ dodal jednapadesátiletý trenér na téma, jak se jeho angažmá vyvinulo.

Nezdar v Magnitogorsku

Netrénoval od loňského září, kdy dostal v Magnitogorsku padáka. Nutno dodat, že v KHL velkou díru do světa neudělal. Měl to ale těžké. Dostal k dispozici oslabený tým, procházející přestavbou, a v první sezoně s ním vypadl hned v prvním kole play-off. Tehdy ho ambicióz-ní vedení ještě podrželo, jenže hned po prvních třech duelech ročníku se musel pakovat.

„Byla to pro mě velká změna a nová zkušenost. Je to obrovsky těžká a zajímavá soutěž a rozhodně bych ji každému doporučil,“ řekl Jandač po svém konci v KHL.

Do Sparty se nyní vrací obohacen jak o zážitky a zkušenostmi z nevyzpytatelného Ruska, tak i z národního týmu. V obou případech se musel vyrovnávat s enormním tlakem a také kritikou, když se nedostavily dobré výsledky. Ve Spartě to nebude o moc jiné.

Vybaven a posílen těmito zkušenostmi má spolu s Hořavou nažhavit Spartu pro play-off. „Věřím, že nenastanou situace, kdy bychom měli totálně rozdílné názory. Jsem zvyklý se o práci dělit, s Milošem máme hodně odtrénováno a podobný pohled na hokej,“ řekl Jandač.

Vyjde Spartě sázka na silnou trenérskou dvojici? To se ukáže v blízkých týdnech.