„Série končí až po čtvrtém vítězném utkání, za tím to tak není. Zkusíme se dát dohromady a budeme bojovat dál," slíbil trenér Prostějova Kamil Přecechtěl.

Start zápasu byl ještě ve znamení oslav. Prostějovský útočník se stal díky fanouškům Sympaťákem WSM ligy a právě v pátek večer mu byla oficiálně předaná cena. To však byla jediná radost pro domácí fanoušky.

close Jestřábi proti Slavii - 3. čtvrtfinálový zápas zoom_in

Matouš Venkrbec přebírá cenu Sympaťák WSM ligy. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

„Chtěl bych zdůraznit, že se hrálo před parádním publikem," připomněl lodivod Slavie Milan Razým.

První třetina byla totiž ve znamení pražských útoků. Jestřábi sice drželi tempo se Slavií, ale prodrat se do útočné třetiny se Hanákům nedařilo. Naopak hosté protáhli Horčičku snad ze všech úhlů. Nejprve to byl z otočky Markovič a následně pálil Hruška, ale jen do Horčičkových betonů.

Ani Čermákův pokus nepřekročil brankovou čáru. Krstev pak z mezikruží napálil Horčičkův hrudník. Na druhé straně zahrozil Venkrbec, ale Hylák neměl s jeho střelou moc práce.

Prostějovské hráče pak probudil Robinsonův trest, ale dělovka Protivného zapadla do Hylákovy náruče. V devatenácté minutě pak přišel první gól duelu. Šafránek trefil horní tyč, od které puk zapadl za Horčičku. Slavie tak po dvaceti minutách vedla 1:0.

„Věděli jsme, že domácí nesloží zbraně, a to se potvrdilo. Vstoupili do utkání odhodlaně. Bylo to o tom, kdo promění první šanci. Důležité bylo také ubránit první oslabení," vysvětloval kouč Razým.

Kouč Jestřábů burcuje své svěřence. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Druhou část zahájil Husák nebezpečnou střelou, ale Hylák dokázal pokrýt i Volkovu dorážku. Následný menší tlak Jestřábů však velké šance nepřinesl. Většina pokusů se nedostala ani k Hylákovi. Po Mikulíkově vyloučení vyprášil Hylákovu výstroj Drtina. Vzápětí si sjel Kaluža a v tutové šanci začaroval Hylák betonem a puk vyrazil. Šlahař protlačil puk pod Hylákem, ale Pavlin jej přikryl rukou.

Minutu před polovinou zápasu zvýšili hosté své vedení. Krstev nahodil puk od mantinelu před Horčičku a Hruška jej uklidil do brány. Novák na to odpověděl jen tyčkou. Ve dvaatřicáté minutě si Hruška objel bránu a ukázkovým bekhendem zvýšil na 3:0. Aby toho nebylo málo okamžitě dostal dvě minuty na trestné lavici Jiří Cetkovský, a to za sekání. Následně už patřil led Sešívaným.

„Myslím si, že kdybychom ve druhé třetině využili nějaké naše šance, tak mohlo utkání vypadat jinak," krčil rameny Kamil Přecechtěl.

Třetí třetinu zahájili Jestřábi útokem a vykoledovali si Jiránkův faul. Početní výhodu však okamžitě pokazil Krejčík svým vražením na hrazení, do třech pak poslal Prostějov Cetkovský. Čtvrtý gól Slavie tak na sebe nedal dlouho čekat.

Mikulík po buly prošel obranou a s tečí Husáka poslal puk do prostějovské svatyně. Oslabení Hanáků pokračovalo dál kvůli Novákovu hákování. Pátý gól hostů přidal bekhendem Čermák. To se už Luboš Horčička vydal z brány ven, nahradil jej Jakub Neužil.

Zklamaný Luboš Hořčička. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Čest domácích ve vlastním oslabení zachránil Lukáš Luňák, který soupeři ujel a zkušeně zakončil. Zápas ještě mírně zdramatizoval Matouš Venkrbec, který z pravého kruhu snížil na 2:5. Kouč Přecechtěl tak risknul hru bez brankáře, ale Slavie ji proměnila ve svou výhodu. Gól na konečných 6:2 si připsal Tuominen.

„Chybu jsme udělali až při naší přesilovce za stavu 5:0. Domácí snížili a ucítili šanci. Pozor jsme si tak museli dát až do konce," zdůraznil Milan Razým.

„To to utkání se podobalo, těm dvěma předchozím, i když jsme si vytvořili víc šancí. Bohužel všechny kotouče se odrážely ke Slávistům. Nemáme štěstí v koncovce. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že Slavie hraje velice dobře," přiznal prostějovský trenér.

Slavia tak vede celou sérii 3:0 a neohroženě kráčí za postupem. Prostějov ji to však může ještě překazit, když v dnešním zápase konečně uspěje. Čtvrté čtvrtfinále vypukne dnes už v 17 hodin, a toznovu na ledě jestřábího stadionu.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha 2:6

Branky a nahrávky: 46. Luňák (Venkrbec), 48. Venkrbec (Luňák, Cetkovský) - 19. Šafránek (Mikulík), 29. Hruška (Jiránek, Krstev), 32. Hruška (Krstev, Knot), 44. Mikulík (Knot, Krstev), 45. Čermák (Tuominen), 56. Tuominen. Rozhodčí: Z. Kubičík, P. Mikula - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4755. Třetiny: 0:1, 0:2, 2:3. Stav série: 0:3.

Prostějov: Horčička (45. Neužil) - Drtina, Kaluža, Mojžíš, Protivný, Husák, Rudl - Luňák, Venkrbec, Cetkovský - Novák, Šlahař, Krejčík - Moskal, Illéš, Volek - Augustin, Kuncek, Čuřík. Trenér: K. Přecechtěl.

Slavia: Hylák - Krstev, Knot, Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička - Mikulík, Šafránek, Hruška - Robinson, Vas, Markovič - Jiránek, Tuominen, Čermák - Bahenský, Kašpařík, Ondráček. Trenér: M. Razým.