Pondělní utkání bylo jednoznačnou záležitostí sparťanů, kteří porazili Tygry 7:0. Úterní bitva ale byla mnohem vyrovnanější a skončila 3:2, tedy výsledkem, který platil už od 17. minuty utkání.

"Věděli jsme, že se soupeř po debaklu nepoloží. Před zápasem jsme si jasně řekli, co chceme hrát. Věděli jsme, že budou aktivnější a budou chtít vyhrát, což se nakonec potvrdilo. Ustáli jsme jejich tlak a dovedli zápas k vítězství," těšilo Sobotku po druhém vítězství v sérii, která se hraje na čtyři vítězná utkání.

Jeho týmu se daří v přesilových hrách. Z deseti čtvrtfinálových gólů jich dal v početní výhodě rovnou polovinu. "Je super, že jsme dali už tolik gólů v početních výhodách. Přesilové hry jsme nějaký čas trénovali, za mě jedině spokojenost. V týmu máme dvě formace, které pravidelně chodí na přesilovky. Máme nacvičené signály, které si chceme z tréninku přenést do zápasu a pak z nich těžíme," pochvaluje si Sobotka.

Série se teď stěhuje na dva zápasy na sever Čech, v liberecké aréně se bude hrát v pátek a v sobotu. "Musíme na sobě stále pracovat a zlepšovat se. V týmu mají řadu zkušených hráčů, kteří tvoří hru. Myslím si, že to ještě bude vyrovnaná série, která zdaleka není u konce. Jedeme na vlně, chceme vyhrávat," vzkazuje Sobotka. 

I přes dvě výhry si uvědomuje, že je určitě co zlepšovat. "Myslím si, že určitě hru v osobních soubojích. Zdálo se mi, že jsme jich v průběhu utkání moc nevyhráli. Zaměříme se na to a půjdeme do další těžké bitvy. Těšíme se," dodává.