Slavii čeká dnešní domácí zápas s Litoměřicemi a v sobotu jede do Benátek. Jde tedy o soupeře, se kterými by měla podle papírových předpokladů uspět.

Spíše obranný typ 

„Každý bod je důležitý a v tabulce je hodně těsno. Ukázal to i zápas v Přerově. Před ním jsme byli šestí a teď jsme čtvrtí,“ přiznává útočník Martin Šagát, který se na výhře 6:3 podílel dvěma góly a dvěma asistencemi.

„Je to hezké, jsem spíše obranný typ,“ usmívá se. Závěr sezony už ale o úsměvech příliš nebude. Bojuje se o každý metr ledu, a i když Litoměřice i Benátky už nemohou do vyřazovacích bojů postoupit, nedají Slavii nic zadarmo.

S kým se utká Slavia? 

Momentálně třetí je Kladno, na které slávisté ztrácí čtyři body. Matematicky je tedy možné skončit třetí, ale reálně se s tím příliš nepočítá. „Když chceme jít co nejdál, musíme vyhrát každý zápas a nesmíme koukat na to, proti komu hrajeme. Je to úplně jedno, na každý souboj se musíme připravit naplno,“ má jasno Šagát.

Ať dopadnou závěrečná dvě kola jakkoliv, je jasné, že slávisté se ve čtvrtfinále play-off utkají s někým z trojice Kladno, Prostějov, Přerov. „Postup do play-off byl naším cílem. A pak se ukáže, kam se až dostaneme. Všichni víme, že tam už rozhodují maličkosti,“ upozorňuje trenér Slavie Milan Razým.