Její trápení nakonec mělo šťastný konec, Pražané těsně uhájili pozici v nejlepší desítce. Jaké byly hlavní problémy týmu a co se naopak povedlo?

Netrpělivost s kádrem 

Osm letních příchodů hlásili v Holešovicích. Jediným hráčem, o kterém se dá říci, že si udržel svou pozici, je obránce Tomáš Pavelka. Se dvěma muži se Sparta rozloučila úplně, dva poslala na hostování a zbytek měl potíže udržet si stálé místo v sestavě postupně doplňované kvalitními posilami.

Netrpělivost realizačního týmu se ukázala i při čachrech v brankovišti. Původní jedničkou byl Sami Aittokallio, před nějž však šel velmi rychle David Honzík. Ani on ale výkonnost neudržel. Krátká epizodka s výpomocí Petra Kváči z Českých Budějovic nevyšla, a tak dorazil Ján Laco. Na konci základní části však byl nakonec onou vzývanou oporou Fin Aittokallio.

Hvězdné doplnění 

Bod, který úzce souvisí s předchozími řádky. Sparta evidentně chtěla vsadit na levnější hokejisty, nakonec však musela povolat na pomoc zkušené harcovníky. Z KHL tak na záchranném člunu připluli reprezentanti Ďaloga, Řepík či Kulda. Defenzivu vyztužil Zbyněk Michálek, do ofenzivy dorazili snajpři Jarůšek a Buchtele. Ze Sparty může být rázem černý kůň play-off.

Kapitán mimo sestavu 

Ikona a muž s našitým céčkem na dresu Jaroslav Hlinka nezachytil úvod ročníku a po domluvě s realizačním týmem se odebral na tréninkový minicyklus k doplnění kondice. Hlinka příliš nezářil, trefil se jen dvakrát, i tak to byl vůči ikoně klubu hodně odvážný a diskutabilní tah.

Vnitřní síla 

Nastupovat do posledních čtyřech utkání s vědomím, že jakékoli zaváhání může může mít špatné následky, není úplně ideální. Sparta ale proti přímým konkurentům v boji o desítku uspěla a ukázala svou sílu. Herní a konečně snad i psychickou. Teď to musí prodat v předkole proti Liberci.

Věrní diváci 

Přestože výkony nebyly vábné, průměrná návštěvnost oproti loňské sezoně stoupla na 8708 diváků, k čemuž opět přispěly i úspěšné speciální akce jako „Sparta vzdává hold“.

Pražané na závěr padli s Piráty. V předkole je čeká Liberec
Chomutov Na závěrečný duel základní části proti Pirátům vyrazila Sparta s jistotou desátého místa v tabulce. Rozhodnout se však mělo o soupeři pro předkolo play-off, kde ve hře byly stále čtyři týmy. Po výsledcích 52. kola je jasno. Holešovický celek se nakonec utká s Libercem, svým finálovým přemožitelem z roku 2015. Do zápasu posledního kola proti Chomutovu nasadilo trenérské duo Výborný, Rulík sestavu doplněnou několika juniory. Za hosty se poprvé prosadil obránce Tomáš Voráček a také sedmnáctiletý forvard Vojtěch Kropáček. Vedení 2:1 však sparťanský celek neudržel a po třech brankách v závěrečné části padl 4:2.