Paralela s předchozích nepovedeným utkáním v Ostravě se naskytla hned v první třetině. Domácí tým si do úvodní přestávky vypracoval dvoubrankové vedení. Trefy do sítě Samiho Aittokallia byly z pohledu pražského týmu naprosto zbytečné. „Některým hráčům stále nedochází, že soupeř nám nedá nic zadarmo. Snažíme se hrát rutinérsky, z ruky a bez nohou. Přitom je třeba mít pohyb a lítat musí i puk,“ zlobil se asistent trenéra Jaroslav Nedvěd.

Defenzivní hrubky

První gólový okamžik. Pech za brankou fauloval Preissingera. Ten spadl na zem, ale sparťanský útočník místo přerušení hry rozhazoval rukama a nechápavě se díval na rozhodčího. Plzeňský forvard se tedy puku znovu ujal a naservíroval ho krásně Kratěnovi, který se nemýlil. A jednoduchá trefa Západočechů číslo 2. Pražané propadli ve středním pásmu a domácí si jednou rychlou přihrávkou vytvořili přečíslení čtyři na dva, které zakončil úspěšně Kodýtek.

Chvilkové zlepšení

První částí podobnost s posledním sparťanským zápasem skončila. Tým Jiřího Kalouse totiž do druhé třetiny vlétl parádně a během čtyř minut bylo srovnáno. Podruhé v sezoně se prosadili Jiří Černoch i Alexander Reichenberg.

Tím ale veselí pro hostující celek opět skončilo. Pražané znovu předvedli svou nelichotivou tvář. Od 29. minuty do konce prostřední části byli hned pětkrát vyloučeni. Richard Nedomlel si poseděl na trestné lavici třikrát. A jednou Plzeň soupeřovu nedisciplinovanost potrestala zásluhou Mertla.

V závěrečné periodě sice měla Sparta střeleckou převahu, gólově se ale prosadila až v samotném závěru, přičemž už opět měla dvoubrankové manko. O osudu utkání rozhodl Gulaš, který znovu využil nedůrazu hostů, prosmýkl se kolem dvou protihráčů a přesně zakončil. „Škoda, že se nehraje znovu v úterý. Třeba bychom tu nasranost z Plzně dokázali přenést na led,“ litoval Nedvěd.