V O2 areně to vypadalo na pohodový zápas. Běžela 26. minuta, po dvou trefách Cingela a jedné Hlinky svítil na tabuli stav 3:0. Jenže pak střelecký prach zvlhnul, hosté se dostali do hry a rázem jich bylo plné hřiště.

„Vstup do utkání jsme měli dobrý a dostali jsme se i do vedení 2:0. Měli jsme i další šance, které jsme ale nevyužili a Pardubicím narostla křídla poté, co daly při hře pět na tři gól," kroutil hlavou jeden z asistentů trenéra Kalouse, Jiří Veber.

Sparta byla jasně lepší 

Pardubičtí hokejisté byli při chuti. Pomohla jim k tomu nejen nedávná změna trenéra, kdy k týmu nastoupil Miloš Holaň a jeho svěřenci hned porazili Třinec, ale i tradičně hlasitá podpora fanoušků, kterých do Prahy jezdí pokaždé hodně.

„Začali jsme velice špatně, Sparta půlku zápasu dominovala a byla jasně lepší. Nevím, jestli to bylo nějakým blokem v hlavách. Pak jsme si ale dokázali, že můžeme hrát s každým, když tomu hráči věří a jdou tomu naproti. Mohli jsme být rádi, že to bylo jen 2:0, začali jsme hrát až od našeho prvního gólu. Škoda, že jsme v pětiminutové přesilovce nepřidali další," vrací se Holaň ke klíčovým momentům zápasu.

Hosté se hnali za vyrovnáním 

Poté, co krátce po startu třetí třetiny snížil Hubáček na rozdíl jediného gólu, začali se domácí strachovat o vítězství. Hosté to vycítili a hnali se za vyrovnáním.

„Ve třetí třetině převzaly Pardubice otěže a my se strachovali. Bylo to ale kvůli naší hře, kterou jsme, nevím z jakého důvodu, změnili," nechápal Veber. Nakonec si ale mohl oddychnout, Sparta už hubený náskok uhájila až do konce.

Sparťané budou doma hostit Vítkovice, Liberec a Třinec

„Za začátek jsme si nezasloužili v Praze bodovat, ale za závěr jsme si možná bod zasloužili. To jsou ale jen kdyby a naše přání," nevěšel Miloš Holaň hlavu.

Jestli má Sparta na paměti pořekadlo „můj dům můj hrad", tak se musí mít její soupeři na pozoru. V úterý totiž začíná „pražská série". Sparťané odehrají z příštích deseti extraligových kol hned osm na svém ledě. Tento týden doma hostí Vítkovice, Liberec a Třinec.

Čtěte také: Sparta porazila Pardubice i počtvrté v sezoně, doma vyhrála 3:2