"Výsledek je pro nás krutý, až nezasloužený, ale zase jsme nehráli šedesát minut, pouze dvě třetiny, a na to body nestačí," rozčiloval se po zápase kouč Slavie Aleš Totter.

"Dvě třetiny jsme byli lepší. V první třetině jsme dostali laciné góly, ve druhé jsme dominovali, ale nedokázali odskočit. Třetí třetina byly drobnosti, prohrané souboje, vyvrcholením zmaru v koncovce rozhodly dvě věci – výkony gólmanů a naše v prvních dvou třetinách," komentoval divoký průběh.

A nebál se říct na rovinu, co se musí změnit. "Takhle organizace si musí uvědomit, že se jedná o profesionální soutěž a jde o hodně. Dokud nenajdeme gólmanskou jedničku, větší odpovědnost u hráčů a střelecký instinkt, tak budeme mít velké problémy," míní.

Odehráno je 31 kol, do konce základní části jich zbývá ještě 21, což je hodně. Ale na druhou stranu i málo. Poslední místo znamená přímý sestup a je tak velkým strašákem.

"Čeká nás ještě spousta zápasů, máme dost času, ale ten nám utíká. Všichni od majitelů přes trenéry a hráče musíme pracovat líp. Využijeme vánočního volna a trochu si ho zkrátíme, protože si žádný oddych nezasloužíme," má jasno trenér Totter.

Do konce roku čekají na jeho svěřence dva zápasy - 27. prosince jedou na led pardubického béčka a o dva dny později uzavřenou nepříliš povedený rok 2023 domácím duelem se Zlínem.