"Chtěl jsem si zápas hlavně co nejvíce užít, strašně moc jsem se těšil. O to víc jsem teď zklamaný. Výkon z naší strany opravdu nebyl dobrý. Máme co napravovat," řekl pro klubový web jednatřicetiletý útočník.

Sparta proti Budějovicím nezačala špatně, ale zlom přišel v polovině utkání. "Vstřelili jsme gól, který rozhodčí neuznal. Pak jsme úplně přestali hrát, udělali jsme hloupé chyby. Jako tým jsme se absolutně nezastoupili, dali nám dva góly pomalu do prázdné branky. Ve třetí třetině jsme se už nebyli schopni zvednout a s výsledkem ještě něco udělat," vracel se k nepovedenému zápasu.

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli v 40. kole extraligy 5:1 na ledě pražské Sparty.
Série Sparty skončila. Porazit ji pomohl její bývalý hráč

Proti Jihočechům se Spartě letos vůbec nedaří, prohráli s nimi všechny tři vzájemné zápasy. "Vůbec si to nedokážu vysvětlit. V Budějovicích jsme v obou zápasech předvedli velmi špatný výkon, ale nemyslím si, že by nás jednoznačně přehráli. Nedokážu pochopit, proč předvedeme takový špatný výkon," mínil Forman.

I přes prohru si ale uvědomuje, že dosáhl na výraznou metu. "Znamená to pro mě hrozně moc. Když jsem začínal v A týmu Sparty jako dvacetiletý kluk, nikdy v životě by mě nenapadlo, že odehraji tolik zápasů. Teď jsou ale moje myšlenky úplně někde jinde. Zápas s Motorem bych nejradši hodil za hlavu. Tři zápasy po sobě jsme odehráli super, teď jsme zahodili další šanci na body a vrátili se zpět před ty tři dobře odehrané zápasy. Je to velká škoda," dodal.