Když se Deník dotazoval trenérů a manažerů všech čtrnácti extraligových týmů, koho považují za nejžhavějšího adepta na mistrovský titul, převážná většina odpovědí se shodovala. Pohár TGM zvednou na jaře nad hlavy znovu hokejisté Třince.

Ano, každý rok se opakují řeči o vyrovnanosti nejvyšší soutěže a že uspět může (skoro) kdokoli. Z jednoznačných výsledků naší ankety ale vyplývá, jak pevnou pozici a ocelový respekt si Oceláři vybudovali.

„S Třincem jsme hráli dvakrát v přípravě, a když jsem viděl, jakým stylem mužstvo doplnili po tom, co vyhráli titul, je pro mě Třinec největším favoritem,“ řekl Petr Fiala, trenér brněnské Komety. Právě jeho parta zpod Špilberku má patřit do čela skupiny pronásledovatelů.Infografika

A další vyzyvatelé? Nejvíc se letos čeká od pražské Sparty. Ta přes léto udělala (jako už tradičně) pořádný průvan v kabině, tentokrát ale do O2 areny zamířily skutečně zvučné posily. Ambiciózní klub má navíc nového vlastníka a kompletně obměněné vedení.

Boje v suterénu

Nejnápadnější novinka nového ročníku extraligy dost zdramatizuje boje především v suterénu tabulky. Poprvé se totiž nebude hrát baráž a poslední tým spadne přímo do první ligy. Zdaleka ne všem klubům se to zamlouvá, na protesty je ale pozdě.

„Letos se také rovnou sestupuje a týmy se budou snažit tomuto strašáku vyhnout,“ předpokládá litvínovský kapitán Michal Trávníček tuhé boje ve spodních extraligových patrech. Mezi papírově nejohroženější celky patří dlouhodobě strádající Karlovy Vary a nováček z Kladna, trable však můžou postihnout kdekoho. Stačí si vzpomenout na pardubické martyrium v minulé sezoně.