V případě vítězství Pražanů a současně prohry Vítkovic doma s Olomoucí by se sparťané mohli posunout na druhou příčku tabulky. Vzpomínáte ještě na trápení z podzimu a dvanácté místo? Od trenérské výměny Patera - Hořava se Sparta vypracovala do role nejúspěšnějšího týmu a nebýt onoho zaklopýtnutí, rvala by se o lídrovskou pozici s Pardubicemi. Právě první Pardubice a druhé Vítkovice těsně před pauzou na plnění reprezentačních povinností hokejisté s velkým S na prsou porazili.

„Přichází důležitá část sezony, máme ještě osm zápasů před sebou a doufám, že si formu do play-off. Poslední dva zápasy pro nás byly velký test. Je vidět, že jsou Pardubice i Vítkovice dobré týmy. Jsem rád, že jsme se s nima poměřili a dokázali jsme si, že proti nim můžeme hrát a zasloužíme si respekt,“ řekl kapitán Sparty Michal Řepík.

I jeho zásluhou se může Sparta pyšnit jedenáctizápasovou sérií bez porážky. V posledních pěti zápasech vstřelil kapitán sedm gólů!

Další zápas dnes čeká také hokejisty Slavie. Ti v rámci 47. kola Chance ligy na domácím stadionu v Edenu od 18 hodin přivítají Frýdek-Místek. Slávisté po repre pauze hráli už v pondělí, na ledě silné Poruby padli 4:5. Těsný výsledek ovšem neodpovídá průběhu zápasu.

"Podle výsledku to vypadá, že jsme sehráli dobrý zápas, ale vůbec tomu tak není. Body jsme si nezasloužili. Přijeli jsme si tady zahrát… Nevím proč, ale zápasy po reprezentačních pauzách nám naprosto nejdou. Chyběla tvrdá práce, prohráli jsme devadesát procent osobních soubojů a vytvořili strašné množství chyb, systémových i herních. S tím jsme nemohli uspět, vítězství jsme Porubě strašně usnadnili," rozčiloval se trenér Daniel Tvrzník.

Proti Frýdku velí jeho svěřencům povinnost zvítězit! Jde o bitvu tabulkových sousedů a půjde o upevnění pozice v předkole play-off. S vidinou, že ještě existuje i naděje na šesté místo a tím pádem přímý postup do vyřazovacích bojů.