Sportovní manažer Sparty také zhodnotil sezonu, ve které mužstvo s odřenýma ušima postoupilo do předkola play-off, kde vypadlo nejrychlejším možným způsobem s Libercem.

„Jeden z hlavních problémů byla forma lídrů. Vrána, Pech, Hlinka a Kumstát měli loni sto osmdesát bodů, letos se dostali na polovinu. Nenašel se hráč, který by nás dokázal vytáhnout nahoru,“ vypočítával Broš.

V průběhu základní části do klubu přišla řada zvučných posil. Holešovický celek se ale nedokázal probrat. „Měli jsme obrovské problémy udržet si dobrou formu delší čas. Většina posil nezklamala, snad jen příchod Jána Laca nesplnil naše očekávání,“ prohlásil bývalý útočník. 

Chyběl řád

Kromě kádru se velké změny týkaly trenérské lavičky. Na podzim převzal mužstvo po Jiřím Kalousovi srdcař František Výborný. Ke konci sezony mu přišel na výpomoc Radim Rulík. Ani takto zkušená jména nepomohla. 

„Nedařilo se nám získávat v uvozovkách povinná vítězství proti sousedům v tabulce nebo horším týmům. Pokud si to neuvědomili sami hráči, je zodpovědnost trenérů nastavit nějaký řád, což se nepovedlo. Když funguje, i slabší mužstva mohou být úspěšná. A my měli na extraligové poměry nadprůměrný tým,“ divil se selhání Broš. 

Sparťané se po brzkém vypadnutí nadále scházejí a společně sledují zápasy play-off. „Nikdo by to neměl brát jako trest. Většina kluků má smlouvy, tak jsme prostě už začali přípravu na další sezonu. Sledovat jiné týmy ve vyřazovacích bojích by mě štvalo. Proto doufám, že si hráči příště na nepříjemné chvíle vzpomenou a udělají vše pro to, aby se neopakovaly,“ vysvětlil sportovní manažer. 

Vrátí se odchovanci?

Do konce dubna běží hráčům kontrakty, proto si na nové posily fanoušci ještě počkají. Broš nicméně prozradil, že Sparta má zájem o odchovance působící v zámoří – obránce Jana Košťálka a útočníka Daniela Přibyla.

Jisté je, s kým pražský klub už nepočítá. Novou smlouvu nedostanou Alexander Reichenberg, Dominik Uher a Ján Laco. Pravděpodobně se nejeví ani pokračování Juraje Mikuše, otazník visí u Samiho Aittokallia.

Sparta hodlá být v kontaktu se Zbyňkem Michálkem, který má před sebou rozhodování o konci kariéry. Zpět do zahraničí by měli zamířit Michal Řepík a Marek Ďaloga.

Speciální kapitolou je Jaroslav Hlinka. V dresu s velkým „S“ na hrudi se už neobjeví, může však pokračovat v jiné pozici. „Jde o největšího hráče klubové historie a určitě s ním budeme jeho budoucnost řešit,“ prozradil Broš. 

Z posil, které přišly v průběhu sezony, uzavřel klub víceleté smlouvy s Janem Buchtelem, Richardem Jarůškem a Tomášem Voráčkem. Z hostování se vrátí mladíci Dvořák, Smejkal, Nedomlel a Zeleňák.

Jasno zatím není ohledně nového realizačního týmu. „Otázku trenérského štábu chceme vyřešit co nejrychleji. Od jeho podoby se budou odvíjet i představy o herní stránce pro následující ročník,“ dodal Broš.