Jako na houpačce byly v posledních zápasech výkony pražského celku. V O2 areně prohrál se dvěma nejhoršími týmy ligy, Pardubicemi a Chomutovem, mezitím porazil Mladou Boleslav. Naposledy ho čekala cesta do Olomouce.

Hanáci se stále musejí obejít bez hlavního ofenzivního tahouna Zbyňka Irgla. Na samotné hře nebyla absence zkušeného útočníka znát, jenže v kolonce branek jim i po šedesáti minutách svítila nula.

Hlavním důvodem nelichotivé útočné produkce domácích byl především sparťanský brankář Matěj Machovský, který pochytal všech 37 střel a připsal si páté čisté konto v sezoně, což je nejvíce v celé extralize.

„Machy nás podržel. Každý vidí, že je oporou. Ze začátku sezony jsme jen díky němu byli nahoře. Teď se nám tolik nedařilo, ale on chytá stabilně na výbornou. Skvěle zvládá svou roli, snad tak bude pokračovat,“ pochválil spolu-hráče kapitán Petr Vrána.

Tentokrát neinkasovali jako první

Sparťané mají v letošním ročníku problém především na začátku zápasů, ve většině případů inkasovali jako první. To se jim přihodilo i naposledy proti Chomutovu, kdy obdrželi v úvodní čtvrthodině tři branky.

Tentokrát však dokázali zabrat a soupeře do vedení nepustili. Naopak do kabin šli s dvoubrankovým náskokem.

„Minule jsme měli strašidelný vstup, zaspali jsme začátek a celý zápas jsme se z toho hrabali,“ vysvětloval asistent trenéra Jaroslav Nedvěd. „Změnili jsme přípravu na utkání, musel přijít nějaký impulz. Rozcvičovali jsme se například všichni společně.“

Poprvé v dresu Sparty se ukrytou střelou prosadil Blair Jones, o chvíli později ho napodobil důrazný Vrána.

„Oba góly byly trochu šťastné. Při prvním Konrád asi střelu neviděl, protože takové normálně nepouští. Při mém jsem se dostal k dorážce, protože se zřejmě nedohodl bek s brankářem, a se štěstím mu puk prohodil pod rukou,“ popisoval Vrána.

V závěru se do prázdné branky trefil Piskáček. Sparta tak v boji (minimálně) o nejlepší desítku získala důležité tři body. „Předvedli jsme obětavost. Kluci blokovali nepříjemné střely. To je cesta k úspěchu,“ dodal spokojený kapitán.