Na pražském stadionu se poprvé sklouzly posily jako brankář Matěj Machovský, kanadští obránci Jeremie Blain a Steven Delisle či navrátilci Jan Košťálek a Daniel Přibyl. Největší pozornost však byla upřena na muže v čele celé sparťanské party.

Hvězdný kouč Krupp už pro první trénink na ledě nemohl počítat s obráncem Richardem Nedomlelem, se kterým vedení rozvázalo smlouvu. Po hubených letech přišla německá ikona s jasným cílem. Dostat Spartu zpět na vrchol. Loňskou bídnou sezonu neřeší, od minulosti se chce oprostit. „Vím o nepovedeném ročníku, ale není pro mě důležitý. Je před námi nová sezona, dívám se na tým z jiné perspektivy,“ prohlásil bývalý obránce.

Jaké úkoly si do nového angažmá vytyčil? „Chceme předvádět dobrý hokej, který bude sedět tomuto týmu. Důležité budou konzistentní výkony. V prvé řadě je ale třeba najít identitu a udělat si obrázek o tom, kdo opravdu jsme a co chceme hrát. Ze Sparty musí být hokejová značka,“ vyhlásil cíle rodák z Kolína nad Rýnem.

Trable s angličtinou

Krupp se podle vlastních slov hodlá učit česky, do Prahy však dorazil minulý týden a řešil jiné záležitosti. Pokyny tak budou znít v anglickém jazyce, což je pro některé jeho svěřence náročnější. „Z větší části jsem trenérovi rozuměl, ale angličtina mi příliš nejde, to se musím přiznat. Snažím se ji však pilovat,“ uvedl zkušený útočník Lukáš Pech.

Po loňském angažmá za Atlantikem naopak nemá problémy Matěj Machovský, který se má stát novým brankářem číslo jedna. Na pražské adrese jsou s touto pozicí přitom spjatá velká očekávání. „Bude to těžké jako kdekoli jinde. Vím, že je tu obrovský tlak nejen na gólmany. Chceme ho odbourat a snad to vyjde,“ zadoufal další z nástupců Petra Břízy.

Stejně jako loni byla i letos Sparta hodně aktivní na hráčském trhu. Zdá se však, že atmosféra je pohodová, k čemuž během přípravy jistě pomohl i netradiční výcvik s vojáky. „Kabina si sedá. Minulý týden dorazili i Kanaďani, což jsou super kluci. Uvidíme, jaká bude parta,“ řekl Machovský. V současnosti má pražský celek na soupisce nadbytek hokejistů, přesto ji trenér Krupp nevnímá jako uzavřenou. „To není nikdy. Stále je v nějakém procesu tvoření,“ dodal představitel nové sparťanské éry.