„Modernizace areálu v Edenu je neodkladná, všichni chceme, aby měl veškerý slávistický sport důstojné podmínky k činnosti. Udělali jsme první krůček na cestě k novému zázemí pro lední hokej, naším cílem je však postupně proměnit celý Eden,” uvedl předseda představenstva SK Slavia Praha Jiří Vrba.

Právě spolek SK Slavia Praha, který sdružuje jednotlivé slavistické oddíly, je majitelem pozemků, budov i venkovních sportovišť. Rekonstrukci zimního stadionu odhlasovala na mimořádné valné hromadě většina delegátů.

„Jsme potěšeni, že po několika měsících intenzivní práce a po mnoha jednáních s investory posvětila valná hromada zahájení tohoto projektu. Nyní jsme domluveni se silným investorem, se kterým v nejbližších dnech podepíšeme smlouvu a se kterým nyní zahájíme kroky vedoucí k získání potřebných povolení,“ popsal jeden z majitelů klubu Jiří Vlasák.

Na programu je nyní vypracování architektonické studie, následovat bude vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení. „To je otázkou tří až pěti let. Jsme ale rádi, že jsme ve spolupráci s SK Slavia Praha zvládli udělat důležitý první krok k realizaci,“ dodal Vlasák.

„Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným zástupcům za jejich čas, který hodnocení našeho projektu věnovali, a zvlášť těm, kteří nám věří a při hlasování pro nás zvedli ruku. Zároveň patří velký dík představenstvu SK Slavia Praha, že náš záměr podporují. Chceme mít v Edenu důstojný domácí stadion, který bude splňovat extraligové parametry a nabídne větší komfort pro naše fanoušky,” připojil se s poděkováním spolumajitel klubu Stanislav Tichý.

Zimní stadion Eden byl otevřen v roce 1975 a od té doby hostil mistrovství světa v hokeji, ve florbale i v inline hokeji veteránů. Slavia zde v roce 2003 vyhrála extraligový titul, o rok později se ale přesunula do modernější Sazka Arény (dnešní O2 areny). Od ročníku 2015/16 hrají sešívaní své domácí zápasy opět v Edenu. Ten v průběhu let prošel několika úpravami a rekonstrukcemi, ale v současnosti už je nevyhovující.

Pražané ve svém domovském stánku nastupují k zápasům Chance ligy, ale v aktuálním ročníku neprožívají nejvydařenější období a v tabulce jim momentálně patří až předposlední příčka.