Před zahájením duelu proběhl na ledě karlovarské haly slavnostní ceremoniál, kdy byli uvedeni do Síně slávy karlovarského hokeje dvě legendy, a to Jan Košťál a Petr Kumstát.

Úvodní třetina nabídla v lázeňském městě větší aktivitu na straně Sparty, která sice energetiky během první dvacetiminutovky přehrávala a přestřílela v poměru 13:3, ale žádnou vážnější šanci si nevypracovala až na střelu z hole Pavla Kousala, kterou zastavila v 16. minutě horní tyčka karlovarské branky.

27. kolo Chance ligy: Slavia - Litoměřice.
Perfektní obrat a cenné body. Slavia doma udolala Litoměřice

Hned v úvodu druhé periody promarnili hosté z hlavního města velkou šanci, když v končící 21. minutě Roman Horák poslal puk skrz obránce na Pavla Kousala jeho střela do prázdné brány, ale byla sražena mimo tři tyče karlovarské klece.

Co se nepovedlo Spartě na začátku, povedlo se o dvě minuty později. Ve 23. minutě si vzal v rohu kluziště puk Josh Kestner a nikým nehlídaný s ním projel do předbrankového prostoru, odkud zakončil mimo dosah brankáře Varů Dominika Frodla. Pak se více vylučovalo, než hrálo, když si oba týmy zahrály početní výhodu čtyři na tři. Energie pak mohla gólově udeřit ve 32. minutě právě při přesilovce čtyři na tři, kdy sehrála parádní akci na jeden dotek, když se Jiřímu Černochovi nepovedlo, usměrnil puk do prázdné branky hostů.

Ve 36. minutě opět pozlobil karlovarský výběr Kestner, který se zjevil sám před Frodlem, ale brankář Varů jeho kličku přečetl a udržel Energii v utkání.

Ve třetí třetině se snažili domácí o vyrovnání nejblíže k němu měl kapitán Západočechů Jiří Černoch, ale jeho únik a následnou kličku s přehledem přečetl brankář Sparty Kovář.

Slavia udolala silné Litoměřice. Výpadek nás ale mohl stát zápas, říká Holý

Hned na to zahrozil domácím Kestner, jehož bekhendový blafák skončil vedle branky Energie. Ve 48. minutě Sparta uhodila v KV Aréně podruhé, když se do gólových statistik zapsal Miroslav Forman. Karlovy Vary šly v závěru zápasu do risku bez brankáře, čehož Sparta využila ke vstřelení třetí branky, kterou si připsal na účet Miroslav Forman, který skóroval do prázdné svatyně, čímž uzavřel skóre duelu.

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 0:3 (0:0, 0:1, 0:2). Branky a nahrávky: 23. Kestner (Lajunen, Mikliš), 48. Forman (Konečný, Mužík), 59. Forman (O. Najman). Rozhodčí: Úlehla, Veselý – Gerát, Thuma. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 4 512. Karlovy Vary: Frodl – Plutnar, Pulpán, Mikyska, Stříteský, Havlín, Dlapa, Huttula – Rachůnek, Gríger, Kangasniemi – O. Procházka, Černoch, O. Beránek – Hladonik, Jiskra, Zetterberg – Redlich, Koffer, Bernovský. Sparta Praha: J. Kovář – Moravčík, Mozík, Kempný, Mikliš, Němeček, Irving, Krejčík – Chlapík, Sobotka, Řepík – O. Najman, Horák, P. Kousal – Buchtele, Lajunen, Kestner – Mužík, Konečný, Forman.